Havadis16.com - 21 Eylül 2018, Cuma

Edebali’den BEKSİAD ziyareti

29 Ocak 2014
Edebali’den BEKSİAD ziyareti için yorumlar kapalı
Edebali’den BEKSİAD ziyareti

AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ve teşkilat mensuplarıyla birlikte, Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (BEKSİAD) ziyaret etti. AK Partilileri BEKSİAD Başkanı Halil Atalay ve yönetim kurulu üyeleri Vişne Caddesi üzerindeki dernek merkezinde ağırladı. Ziyaret için Edebali ve Yazıcı’ya teşekkür eden BEKSİAD Başkanı Atalay, derneğin faaliyetlerine ilişkin bilgi verdi ve yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde çalışmalar yapmaya açık olduklarını dile getirdi.

SİZİN ADAY OLMANIZ BÜYÜK BİR ŞANS

Atalay, Vişne Caddesi ve bölgesini kastederek, “Bu bölgede en önemli sektör bebe giyim ve konfeksiyonu. 3 kıtada yüzde 60 ihtiyacı karşılıyoruz. Fason üretmiyoruz, kendi markalarımızı dünyaya sunuyoruz. 20 yıl önce dokuma tezgâhları ile dolu olan bu bölge adeta varoş halindeydi. Birkaç girişimci sayesinde gelişti, büyüdü ve bugünkü haline geldi” dedi. Atalay, Edebali’ye hitaben, “Sizin başkan adayı olmanız Yıldırım için büyük bir şans. Biz durumdan çok memnunuz. Yarınlara daha da umutlu bakıyoruz. Yanınızda olmak isteriz” ifadelerini kullandı.

EDEBALİ: İDEAL ŞEHİR KURACAĞIZ…

BEKSİAD yöneticilerinin misafirperverliğine teşekkür eden AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali ise; ortak değerin Yıldırım olduğuna vurgu yaptı. Edebali, “Hepimiz Yıldırım’da yaşıyoruz. Son 30 yılda yoğun göç Yıldırım’ı bu hale getirdi. 1990 yılında nüfus 320 bin civarındaydı, şimdi 650 bin… Kimse bunu göremedi, bu nedenle Yıldırım iyi planlanamadı” dedi.

Yıldırım için projeden çok anlayış ve bakış açısı geliştirmek gerektiğine dikkat çeken Edebali, şöyle devam etti:

“İdeal şehirciliği ortaya koymamız gerekir. Modern yapılar tamam ama tarihi ve kültürü koruyarak modern bir kentleşme programı da ortaya koymalıyız. Bir kent, modern gelişmeyle tarihi mirasın korunması arasındaki dengeyi kurmalı, eskiyi tahrip etmeden yeniyle bütünleştirilmeli ve sürdürülebilir kalkınma ilkelerini sağlayabilmeli. Geçmişi olmayan bir kent, hafızasını yitirmiş bir insana benzer. Kent dokuları, yapılar, ağaçlar, camiler, kütüphaneler; bunların hepsi Yıldırım’dan Bursa’dan gelmiş geçmiş insanların izleridir. Bunları korumak ve geliştirmek, olmayanı kurmak gerekir. İdeal şehir kuracağız.”

KENTSEL DÖNÜŞÜM…

Ziyaret sırasında Yıldırım’da kentsel dönüşüm konusunun da gündeme gelmesi üzerine değerlendirmelerde bulunan AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali, şunları kaydetti:

“Yıldırım’da kentsel dönüşüm mutlaka yapılmalıdır, yapacağız. Ancak halka rağmen değil, halkla beraber yapacağız. Bütün bu çalışmalar için Yıldırım’ın potansiyeli var. Vişne Caddesi bu bakımdan çok önemli. Varoş denilen bir bölgede birkaç girişimcinin atılım yapması ve zoru başarması örnek bir durum. Hatta örnek bir mücadele, örnek bir yol yürüyüşü olarak gösterilmesi gerekir. Bunu çok iyi anlatmalıyız. Biz de bu girişimci ruhu taşıyacağız. İşbirliği bize kuvvet verir. Sizlerle birlikte mesleki kurslar düzenleyerek toplumun gelişmesine katkı koyabiliriz. Bu anlamda üniversiteler, Milli Eğitim ve Halk Eğitim gibi kurumlarla işbirliğine gideceğiz. Sizlerin de içinde bulunacağı bu işbirliği kuşkusuz, hem Yıldırım’a hem de Bursa’ya katkı sağlayacaktır.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.