Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Edebali’den Ramazan turu

22 Haziran 2015
Edebali’den Ramazan turu için yorumlar kapalı
Edebali’den Ramazan turu

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, iftar saatinde Beyazıt Mahallesi’nde başladığı programını sahurda  Bayrak Alanı’nda kurulan Ramazan Sokağı’nda tamamladı.
Beyazıt Mahallesi sakini gençler tarafından 10 yıldır düzenlenen ve bu yıl 700 kişiye iftar yapma fırsatı sunan etkinliğe katılan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırımlı gençlerimiz 10 yıldır güzel bir geleneği sürdürüyor. Komşuların birbirine yabancılaşmaya başladığı günümüzde mahalle halkının kaynaşmasına olanak sağlayan gençlerimizi bu güzel hareketlerinden dolayı kutluyorum” dedi. Komşuluk ilişkilerinin gelişmesinin önemine vurgu yapan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Bu gibi etkinlikler toplumsal yapının daha da sağlamlaşmasını sağlayacak komşuluk ilişkilerine olumlu katkılar sunar. Bu güzel iftarda emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

BAŞKAN EDEBALİ, RAMAZAN SOKAĞI’NDA
Beyazıt Mahallesi’nde sokak iftarının ardından ilçe sakinlerinin Ramazan ayında güzel vakit geçirmesi adına Bayrak Alanı’nda hayata geçirilen Ramazan Sokağı’nı ziyaret eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, alanda stant açan farklı il derneklerinin temsilcileri ile bir araya geldi. İllere özgü tatların da tadına bakmayı ihmal etmeyen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Ramazan ayının maneviyatını, birlik, beraberlik ve dayanışmaya koyduğu katkıyı arttırmak adına hayata geçirdiğimiz Ramazan Sokağımızda hemşehrilerimizi ülkemizin farklı tatları ile, tasavvuf müziğinin önemli temsilcileri ile ve farklı etkinlikler ile buluşturuyoruz” dedi.

MİLLET’TEN ANADOLU JET GEÇTİ
Öte yandan Yıldırım Belediyesi ile Anadolu Jet tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri, Millet Mahallesi sakinlerine güzel bir akşam yaşattı. Yıldırım Belediyesi Hacı Mehmet Zorlu Engelliler İş Okulu Bahçesi’nde Yıldırımlıların beğenisine sunulan gösterilerde Karagöz ve Hacivat gösterisi, fasıl dinletisi, meddah gösterisi, orta oyunu ve ipli kuklaların yanı sıra çocukların katılım gösterdiği oyunlarla Yıldırımlılar eğlenceli dakikalar yaşarken Osmanlı macunu ve şerbetiyle de Ramazan nostaljisi dolu bir programı izlemenin mutluluğunu yaşadılar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.