Havadis16.com - 26 Eylül 2018, Çarşamba

Edebaliden SAĞLIK-SEN ziyareti

31 Ocak 2014
Edebaliden SAĞLIK-SEN ziyareti için yorumlar kapalı
Edebaliden SAĞLIK-SEN ziyareti

AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali, Sağlık-Sen Bursa Şubesi’ni ziyaret etti. Şube Başkanı Gökhan Yünkül tarafından ağırlanan İsmail Hakkı Edebali’ye Yıldırım İlçe teşkilat mensupları eşlik etti.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Bursa Şube Başkanı Gökhan Yünkül, Her adımda çalışanların yanında yer alarak maddi ve manevi değerlerini koruduklarını, insan merkezli çalışmalarının sendikal anlayışta milat oluşturduğunun altını çizdi. Yünkül, “Bizler sendikacılığa gönül verdik, tüm sağlık çalışanları ile tek vücut olduk. Bundan sonraki süreçte tek hedefimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu bayrağı daha yükseklere taşıyarak, tüm sağlık çalışanlarına kulak veren sağlık iş kolunda Sağlık-Sen’in farkını ortaya koymak olacaktır” dedi.

KREŞ İHTİYACI ACİLEN GİDERİLMELİDİR…

AK Parti tarafından İsmail Hakkı Edebali’nin Yıldırım Belediye Başkanı olarak belirlenmesinden dolayı sevinçli olduklarını aktaran Yünkül, “Sayın Edebali siyaseti halk için yapan büyüğümüz. Belediye başkanının bulunması gereken kriterlerin daha fazlası İsmail Hakkı Edebali’de mevcut. Biz böyle düşünüyoruz ve hayırlı olsun diyoruz” şeklinde konuştu.

Seçilmesi Edebali’ye taleplerini ileteceklerini açıklayan Gökhan Yünkül, “Sağlık-Sen olarak çalışanlarımızın kreş ihtiyacını önemsiyoruz. Zor şartlar altında çalışan sağlık çalışanlarının bir de çocukları ve aileleri ile ilgili sorun yaşamaları dikkate alınmalıdır. Yıldırım bölgesinde de kreş için uygun tespitlerimiz var. 30 Mart sonrasında seçilecek belediye başkanına bu talebimizi ileteceğiz” şeklinde konuştu.

İNSANA HİZMETİ ÖNEMSİYORUZ…

AK Parti Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ise sağlık çalışanlarının hayatın odak noktasında görev yaptığını söyledi. İnsana hizmetin kutsal olduğunu savunan Edebali, “Bizler insana hizmet yarışında olan insanlarız. Amacımız daha uygun koşullarda çağdaş normlarda hizmetler sunmak. Siz insan sağlığı adına gece gündüz gayret içerisindesiniz. Aslında bizde 7 gün 24 saat hizmet yarışında olan insanlarız. Aramızda anlayış ve özveri bakımından çok fark yok. Beraberce üretilecek projelerde Yıldırım halkına hizmet kalitesini üst seviyelere çıkarabiliriz” dedi.

EN ÖNEMLİ KRİTER HALKIN ONAYIDIR…

İnsana hizmeti önemsediklerini hatırlatan Edebali, “İlçeye hizmet sunumunda tüm sivil toplum kuruluşlarıyla diyalog halinde olunmasının gerektiğini savunuyoruz. Örneğin Yıldırım sağlık yatırımları bakımından oldukça şanslı bir ilçe. Neden bir sağlık merkezi olmasın? Ya da son yılların önemli kavramlasından olan sağlık turizmi neden Yıldırım’da uygulanmasın? Bütün bu fikirlerin yerine getirilmesi için altyapıda sorun olmadığı gibi iş gücü anlamında da oldukça tecrübeye sahibiz. Sizlerle beraber ortak projeler geliştirebiliriz” ifadesini kullandı.

Yıldırım’a hizmetin en önemli formülünün vatandaşı yönetişim anlayışına ortak etmek olduğunu söyleyen Edebali, şöyle devam etti:

“Şehri yeniden planlayacaksanız geleceği inşa etmeniz lazım. Vatandaşımızın sağduyusuna güvenmek gerekir. Şuan da eksikleri sorunları varsa yerinde tespit ediyoruz. Hangi mahalleye, ne katkı koyarız, bunları şimdiden çalışıyoruz. Geleceğe dair hedefleri belirlemek zorundayız. Yıldırım gelecekte hangi özellikleriyle, hangi sektörlerde, hangi rolleri üstlenmeli? Örneğin sağlıkta nasıl bir ivme yakalanabilir? Bunu şimdiden çalışıyoruz. Bütün bu iyi niyetli proje ve uygulamalarda en önemli kriter halkımızın onayıdır, başka türlüsü düşünülemez.”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.