Havadis16.com - 19 Ekim 2018, Cuma

Edebali’den tarım bekçilerine destek

28 Mart 2015
Edebali’den tarım bekçilerine destek için yorumlar kapalı
Edebali’den tarım bekçilerine destek

İlçeye her alanda katkı koymayı amaç edinen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ova ve tarım arazilerini korumak için Yıldırım Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’na tam destek verdiklerini söyledi.

Yıldırım Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’na bağlı bekçilerle bir araya gelen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Tarım arazilerini güvence altına alarak çiftçilerimizin sorun yaşamamasını sağlayan bekçilerimiz kutsal bir görev yapıyor. Bizler de Zabıta Müdürlüğümüz ve Veteriner Müdürlüğümüz hüneriyle kendilerine desteğimizi esirgemiyoruz” dedi. Tarımın yapıldığı bölgeler olan Samanlı, Arabayatağı, Vakıf ve İsabey mahallelerinde Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı bekçilerinin özveriyle çalıştığını vurgulayan Başkan Edebali, “Her mahallede oluşturulan bekçi timleri, birbirleri ile koordineli olarak bölgelerde adeta kuş uçurtmuyor. Hemşehrilerimizin huzur ve mutluluğu için çalışan bekçilerimize destek vermeyi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

TARIM OLGUSUNU GÖZ ARDI ETMEYECEĞİZ

Yıldırım’ın tarım, ticaret, sanayi ve tarih şehri olduğunu söyleyen Başkan Edebali, “Kentsel dönüşüm ile ilçemizi farklı bir noktaya getirmeyi hedeflerken Yıldırım’ın bir tarım şehri olduğunu da göz ardı etmeyeceğiz. Planlarımızı tarımın da daha iyi noktaya gelmesi için şekillendirdik” diye konuştu. İlçenin daha iyi noktaya gelmesi adına tüm özelliklerinin yükseltilmesi gerektiği vurgusuna yapan Başkan Edebali, “Kadim medeniyetimizden güç alarak tarımı etkin, ekonomisi güçlü bir ilçeyi hep birlikte şekillendireceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.