Havadis16.com - 17 Aralık 2018, Pazartesi

Ege’de 7’lik bir deprem korkusu

14 Haziran 2017
Ege’de 7’lik bir deprem korkusu için yorumlar kapalı
Ege’de 7’lik bir deprem korkusu

İnternet.com sitesinde yer alan habere göre, deprem uzmanı Celal Şengör Ege’de bir deprem olmasından korktuğunu açıkladı.  Haberde, Ege Denizi’nde meydana gelen depremlerin masaya yatırıldığı programda, Prof. Şengör önemli tespitlerde bulundu. “Deprem kırılma olayıdır, aylar öncesinden tahmin edilemez.” diyen Şengör, bölgedeki fay hatlarını tek tek anlattı.

BENİM EN BÜYÜK KORKUM BURASI :
Celal Şengör ‘benim en büyük korkum burası’ deyip ‘eli kulağında’ olan bir deprem alanına dikkat çekti. Şengör’ün haritada gösterdiği yer Ayvacık ve Altınoluk bölgesinde Behramkale ile Bababurnu arasındaki yer. Celal Şengör ‘Burası 1000 senedir kırılmamış. Eli kulağında burasının. Buradan blup blup gaz çıkıyor. Dalınca fay gözüküyor. Orası gidecek günün birinde. 7’lik bir deprem olabilir. Bin senedir deprem olmamış biriken gazı düşünsene” dedi.

“BU DEPREMLER İZMİR’İ YIKAR”

Ege Denizi’nde meydana gelecek yeni bir depremde İzmir’in büyük hasarlar alabileceğini söyleyen Celal Şengör, İzmir’in içerisinden geçen faylara dikkat çekerek “Ege’deki fayların hepsi 7’lik deprem üretebilir. Bu depremler de İzmir’i yıkar.” dedi.

İstanbul depremiyle ilgili de konuşan Şengör, “İstanbul’da deprem olacağı kesin. Fakat ne zaman olacağı belli değil. Biliyorum diyen yalan söylüyor. Gayet açık, kimse bunu bilemez.” diye konuştu.

DÜNYADAKİ EN TEHLİKELİ BÖLGE

Ege bölgesinde meydana gelen depremlerin haritasını gösteren Celal Şengör, Ege’nin dünyadaki en tehlikeli bölge olduğunu işaret etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.