Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Eğitim-Bir-Sen Karaaslan’a sahip çıktı: Kirli tezgah boşa çıkacak

18 Haziran 2015
Eğitim-Bir-Sen Karaaslan’a sahip çıktı: Kirli tezgah boşa çıkacak için yorumlar kapalı
Eğitim-Bir-Sen Karaaslan’a sahip çıktı: Kirli tezgah boşa çıkacak

İnegöl İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaaslan’a yönelik iddialar bir kez daha ortamı gerdi.  Eğitim-Bir-Sen Bursa Şubesi, sosyal medyada Şube Müdürü Mustafa Karaaslan’a yapılmak istenilen karalamaya sessiz kalmadı. Numan Şeker, “Mustafa Karaaslan’ı değersizleştirme ve görevinden uzaklaştırılması zeminini oluşturma gayreti içinde olanların bu gayreti boşa çıkacaktır” dedi.

Sosyal medya hesabından paylaşılan ve ancak paylaşımın kendisi ile ilgili bir bağlantısı olmadığını belirtmesine rağmen Mustafa Karaaslan’a yapılmak karalama kampanyasında Eğitim-Bir-Sen Bursa Şubesi, üyesine sahip çıktı.

Dolaylı yoldan geçmiş devlet büyüklerine hakaret ihtiva eden paylaşımın kimler tarafından ve ne amaçlı olduğunu bilmediğini ifade eden Karaaslan; bunca yıl devlet kapısında çalıştığını, ortam kültürünü iyi bildiğini, bu yapılan paylaşımın mantıklı bir tarafının olmadığının altını çizdi.

 

ŞEKER: “GAYRETLERİ BOŞA ÇIKACAKTIR”

 

Yapılananın kirli bir tezgah olduğunu belirten Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker, “Kimler bu tarz sansasyonel haberlerle hangi amaca erişmek istediklerini bilmediğini dile getirdi. Kendisine bu paylaşımı haber veren Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Birol Atay olmuş ve bu paylaşımı sorunca Mustafa Karaaslan böyle bir paylaşımdan haberi olmadığını söylemiş. Bunun akabinde de hemen paylaşımı kaldırmış. Aynı günün sabahı da kendisi kamuoyuna konu ile ilgili bilgi vermiştir. Ancak son zamanlarda algı yaratma gayretleri içinde olan bazı çevrelerce konu amacından saptırılarak, kişiler hedef gösterilerek, toplum mühendisliği ile kurum yöneticileri itham altında bırakma gayretleri içerisine girilmiştir” diyerek sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Kirli emelleri olanların bu insafsız ve izansız girişimleri sendikamız üyesi Mustafa Karaaslan’ı değersizleştirme ve görevinden uzaklaştırılması zeminini oluşturma gayretleri boşa çıkacaktır. Bu ve benzeri gayrı ahlaki tasallutları esefle kınıyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.