Havadis16.com - 18 Ocak 2019, Cuma

Eğitimde iş birliği

25 Temmuz 2017
Eğitimde iş birliği için yorumlar kapalı
Eğitimde iş birliği

İlçemiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Recep Büyükkayıkçı, Eski Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Semerci, Şube Müdürleri Filiz Baran ve Tevfik Kaşıkçı ile birlikte  İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ı İznik Belediyesi Yeni Hizmet Binasında hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. 24 Temmuz 2017 tarihinde devir teslim töreni düzenleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Büyükkayıkçı ilk ziyaretini İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’a yaptı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklama da” Öncelikle İlçemize hoş geldiniz ve yeni göreviniz hayırlı olsun. Özellikle 3 yıl boyunca birlikte çalıştığımız Mevlüt Semerci müdürümüze teşekkür ediyorum. Bundan sonra hayatında sağlık ve sıhhat diliyorum. Allah ömür verirse sizlerle birlikte Eğitim alanında önemli işler yapacağımıza inancımız tamdır. Sizlerle birlikte birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaktan memnuniyet duyacağım”.

Recep Büyükkayıkçı  19.09.1969 tarihinde Sinop Boyabat’ta dünyaya geldi. Boyabat İnönü İlkokulu’nu bitirdikten sonra Ortaokul ve liseyi Boyabat İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1990 yılında Binerli Köyü Yörük Mahallesinde vekil öğretmenlik yaptı.

Mısır El-Ezher Üniversitesi’nde bir müddet okuduktan sonra öğrenimini Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde devam ettirdi ve buradan 1998 yılında mezun oldu. 1999 yılında Denizli’de kısa dönem er olarak vatani hizmetini yaptı. Diyanette 1998–2002 yıllarında Bursa/Kemalpaşa ilçesinde İmam-Hatiplik görevini sürdürdü ve 2002’de murakıplık imtihanını kazanıp Bursa/Osmangazi ilçe müftülük murakıplık görevine devam etti.

2004’de Kocaeli’de öğretmenliğe başlayan Büyükkayıkçı, aynı yıl Bursa Osmangazi İlçesi Seçköy‘ü İlköğretim Okuluna tayin oldu. Burada 2004–2006 yıllarında aynı Okulda Müdür Vekilliği görevinde bulundu. 2006 Haziran’ında Bursa/Osmangazi İlçesi Ali Hadi Türkay İlköğretim Okuluna Din Kültürü ve Ahlak Bilgiler Dersi Öğretmeni  olarak atanan ve Ali Hadi Türkay İlköğretim Okulunda Müdür Yardımcısı iken 24 Temmuz 2017 tarihinde İznik İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve atandı. Recep Büyükkayıkçı evli ve iki çocuk babası olup, Arapça bilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.