Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Ekonominin temellerini esnafla atıyor.

22 Mart 2018
Ekonominin temellerini esnafla atıyor. için yorumlar kapalı
Ekonominin temellerini esnafla atıyor.

İlçe esnafını iş yerlerinde ziyaret ederek talep ve önerilerini birinci ağızdan dinleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, güçlü ekonominin temellerini esnafla el ele vererek atıyor.

Yıldırım’ın yönetiminde ortak akıl anlayışını benimseyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, katılımcı belediyecilikle toplumun tüm kesimlerine ulaşıyor. İlçe esnafını iş yerlerinde ziyaret eden Başkan Edebali, ekonominin can damarı olan ilçe esnafının her zaman yanında olduklarını söyleyerek, “İlçemizi toplumun tüm kesimleri ile bir arada kalkındırmak, öncelikli hizmet politikamız arasında yer alıyor. Güçlü Yıldırım’ın yolu güçlü ekonomiden geçiyor. Bu hedefi gerçekleştirmek adına esnafımızın her zaman yanındayız. Şehrimizin ideal ve yaşanabilir bir konuma gelmesini gerçekleştireceğiz. Bu konuda ortak aklın en önemli paydaşlarından biri olan esnafımıza her zamankinden fazla sorumluluk düşüyor” dedi.

GÜÇLÜ EKONOMİ VURGUSU

Esnafın katkısıyla ilçe ekonomisinin yükseleceğine vurgu yapan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Rahat, sorunsuz bir şekilde alış veriş yapabilmesi bizim için çok önemli. Belediye bünyesinde hizmet veren ‘Esnaf Masası’ ile mevcut sorunları ortadan kaldırmak adına çalışmalarımızı da büyük bir titizlikle sürdürüyoruz” diye konuştu. Yönetim anlayışlarının merkezinde ‘ortak akıl’ olduğunu hatırlatan Başkan Edebali, Türkiye’ye örnek model olacak kentsel dönüşüm projesinde ilçe esnafının kilit rol oynadığını aktardı. Yıldırım’ın güçlü bir ekonomik potansiyeli olduğunu belirten Başkan Edebali, “Bu potansiyeli en iyi şekilde kullanarak ilçemizin güçlü bir ekonomiyle geleceğe yürümesi en büyük hedeflerimizden birisi. Temeli ekonomik planlamaya dayanan kentsel dönüşüm projesiyle Yıldırım’ı geleceğe taşıyacağız. Kültürel, sosyal, ekonomik ve mekânsal değişimin yaşanacağı dönüşümü gerçekleştirirken, bize sağlam adımlar atmamızı sağlayacak, geleceğe umutla bakmamızı sağlayacak olan Yıldırım’ın güçlü ekonomisi olacaktır” şeklinde görüşlerini belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.