Havadis16.com - 20 Ekim 2018, Cumartesi

El emeği göz nuru Osmangazi’nin gururu

4 Haziran 2015
El emeği göz nuru Osmangazi’nin gururu için yorumlar kapalı
El emeği göz nuru Osmangazi’nin gururu

Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda (OSMEK) eğitim gören kursiyerler yıl boyunca yapmış oldukları eserleri Soğanlı Kültür Merkezi’nde açılan 2014-2015 Dönemi Yılsonu Sergisi’nde vatandaşların beğenisine sundu.

Osmangazi Belediyesi’nin vatandaşların ilgi duydukları sanatsal alanlarda beceri kazandırmak, mesleki ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak onları birer meslek ve iş sahibi yapmak amacıyla düzenlediği OSMEK kurslarına katılan kursiyerlerin eserlerinden oluşan sergi, folklör gösterileriyle açıldı. Açılış öncesi gerçekleştirilen gösterilerde anaokulu öğrencilerinin sunduğu gösteri, törene katılanlar tarafından büyük bir beğeniyle izlendi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Osmangazi İlçe Kaymakamı Dr. Necdet Türker, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlükurt, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Alı Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Gürhan Çokgezer, Halk Eğitim Müdürü Ertekin Sevinç, belediye başkan yardımcıları ve vatandaşlar katıldı.

 

Başkan Mustafa Dündar, bu yıl dil kursları, bilgisayar, ev mefruşatı, müzik, resim, tezhip, ebru, tiyatro, halk oyunları gibi 29 farklı branşta gerçekleştirilen eğitimlere 3 bin 222 vatandaşın müracaat ettiğini söyledi. Dündar, “2009 yılından itibaren düzenlediğimiz kurslara katılan 12 bin 500 vatandaşımız, aldıkları eğitim sonunda bir meslek sahibi olurken, bunların önemli bir kısmı OSMEK referansı ile iş sahibi oldu. Ücretsiz olan kurslarımızda her sınıfta 25 kursiyerimiz eğitim gördü. Sezon sonunda bin 251 kursiyerimiz Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifikalarını aldı. Katılan, emek gösteren ve emeklerini yıl sonu sergimizde gördüğümüz tüm kursiyerlerimize teşekkür ediyor, kurslarımızdan edindikleri bilgileri hayata geçirebilmelerini, üretime ve kazanca dönüştürebilmelerini diliyorum” dedi.

 

Başkan Dündar, bazı kursiyerlerin meslek sahibi olabilmek adına OSMEK’e kayıt yaptırdığını ifade ederken, bazı kursiyerlerin ise evde boş durarak hasta olmamaları için doktor tavsiyesi ile kurslara katıldığını da sözlerine ekledi.

 

İlçe Kaymakamı Dr. Necdet Türker’de, 30-40 öğrenciyle başlayan Halk Eğitim Kurslarının bu gün binlerce vatandaşın katıldığı birer eğitim yuvasına dönüştüğünü söyleyerek, “Bu kurslarımız değer üreten, sanat üreten merkezler haline geldi. Bu konuda emeği olan, katkı koyan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’da, bu gün AK Partili yerel yöneticilerin hiçbirinin klasik belediyecilik hizmetleri ile yetinmeyerek, sosyal belediyecilik anlamında vatandaşlara dokunarak, onların ihtiyaçları doğrultusunda hizmet geliştirdiğini söyledi. Çavuşoğulu, “Osmek Kursumuz da bu manada ortaya çıkan hizmetlerden birisi. Bu kursa katılan vatandaşlarımız, kursiyerlerimiz, hocalarının marifeti ile bir emek, bir meslek, bir yetenek ortaya koyarak ortaya güzel eserler çıkartıyorlar. Ben bu manada Osmangazi belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.