Havadis16.com - 17 Aralık 2018, Pazartesi

Emek Taziye Evi son aşamaya geldi

3 Kasım 2017
Emek Taziye Evi son aşamaya geldi için yorumlar kapalı
Emek Taziye Evi son aşamaya geldi

Osmangazi Belediyesi’nin Emek Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’ne kazandırmak için gün saydığı Emek Taziye Evi, bölgede yaşayan vatandaşların önemli bir ihtiyacına cevap verecek. Osmangazi Belediyesi tarafından temeli geçtiğimiz Nisan ayında atılan Emek Açılış için son virajda. Emek Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde toplam bin 245 metrekare alan üzerine inşa edilen taziye evi 3 kattan oluşuyor. Taziye evinin birinci katında bay ve bayan abdesthane, engelli tuvaleti, görevli odası ve depo yer alıyor. İkinci katında çok amaçlı salon, mescit, mutfak ve görevli odasının bulunduğu taziye evinin üçüncü katında ise taziye evi ve mutfak yer alıyor. Bahçesinde çocuk parkı ve otoparkın da yer aldığı taziye evinin inşaatı için Osmangazi Belediyesi yaklaşık 800 bin TL kaynak kullandı.

 

İnşaat çalışmaları tamamlanan, temizlik ve çevre düzenleme işlemleri yapılarak açılış için hazır hale getirilen Emek Taziye Evi’ni gezen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Emek Taziye Evi’ni bölge halkından gelen talepler doğrultusunda inşa ettiklerini söyledi. Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak merkezden en uç noktalara kadar hizmet götürüyoruz. Vatandaşlarımızın talepleri istekleri doğrultusunda hareket ederek ilçe sınırlarımızdaki 136 mahallemizin tamamına hizmet götürerek sıkıntılarını çözüyoruz” dedi.

 

Emek bölgesinin kalabalık bir nüfusa sahip olduğunu ve bölgede bir taziye evine ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Başkan Dündar, “Bölgede mevcut iki taziye evi bulunmakta. Ancak bunlar küçük oldukları için ihtiyacı karşılamıyorlardı. Yeni yapmış olduğumuz taziye evi ile bu bölgemizin bu ihtiyacına cevap vermiş oluyoruz. Bu taziye evini tüm mahalle sahiplenecek. Bu tesisin kapısı herkese açık olacak. Şuan inşaat çalışmaları bitti. Temizlik çalışmaları yapılıyor. Önümüzdeki günlerde açılışını yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Emek’te yaşayan hemşehrilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.