Havadis16.com - 18 Ekim 2018, Perşembe

Engeller sporla aşılıyor!

27 Eylül 2013
Engeller sporla aşılıyor! için yorumlar kapalı
Engeller sporla aşılıyor!

Osmangazi Belediyesi, engelli vatandaşlarımızın sporla sağlıklarına kavuşup, sosyalleşmelerine katkı sağlayacak yepyeni bir projeyi hayata geçirdi.

 

Demirtaş Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksine gelen engelli vatandaşlar, haftanın bir günü profesyonel hocalar eşliğinde fitnes, step, aerobik ve plates gibi sporları yapma imkanına kavuşuyor.

 

Projenin başladığı ilk gün, Osmangazi Belediyesi Engelliler Bakım Merkezi (OBAM)’da eğitim gören 10 genç, hocalar eşliğinde plates, fitnes ve aerobik yaparak eğlenceli bir gün geçirdi. Oldukça heyecanlı görünen engelli gençlerin bu heyecanına ortak olan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, son derece keyifli ve eğlenceli geçen spor saatinde onlara eşlik etti.

 

Osmangazi’de toplam 46 spor tesisi inşa ettiklerini, vatandaşların bu tesislerden en üst düzeyde faydalanmasını sağlamak için çeşitli kolaylıklar sağladıklarını ifade eden Başkan Mustafa Dündar, “Yapmış olduğumuz tesislerimizden Demirtaş Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksinden, yalnızca sağlıklı vatandaşlarımız faydalanmıyor. Engelli vatandaşlarımızın da faydalanabileceği bir projeyi bu gün burada hayata geçirdik. Bundan sonra engelli vatandaşlarımızda haftada bir gün, kendileri için hazırlanan özel bir program dahilinde, hocalarımız nezaretinde bir saat boyunca spor yapabilecek. Başlattığımız proje ile, engelli vatandaşlarımızın spor yaparak sosyalleşmesine de yardımcı olmayı hedefledik. Bizler, sağlıklı bir yaşam için herkesin spor yapmasını istiyoruz. Hayatımızdaki bazı Bunun için de, böyle bir projeyi hayata geçirdik. Bu vatandaşlarımız, spor yaparak hayatlarındaki engelleri bir bir aşacak” dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, başlattıkları programın herkese açık olduğunu, spor yapmak isteyen engelli vatandaşların, haftanın bir günü Demirtaş Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksine gelerek özel hocalar nezaretinde spor yapabileceğini de söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.