Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Engelli çocukların lunapark keyfi

14 Ekim 2015
Engelli çocukların lunapark keyfi için yorumlar kapalı
Engelli çocukların lunapark keyfi

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü’nün organizasyonuyla engelli çocuklar lunaparkta doyasıya eğlendi.
Toplum destekli polislerin başlattıkları proje dahilinde engelli çocuklar unutulmaz bir gün yaşadı. Nilüfer Özel Eğitim ve Meslek Merkezi’nde eğitim gören hafif engelli 170 öğrenci, lunaparkta gönüllerince eğlendi. Lunaparktaki oyuncaklara binen engelli öğrenciler moral depoladı. Polisler ve öğretmenleri ile birlikte parkı gezip oyuncaklara binen çocukların heyecanı yüzlerinden okundu.
Çocukların birçoğunun ilk defa böyle bir eğlenceye katıldığını belirten Meslek Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Esin Yılmaz, “Daha evvel Gemlik’te çocukları uçağa bindirdik. Toplum destekli polislerimiz belli aralıklarla okulumuzda faaliyetler düzenliyor. Kendilerine katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizim okulumuzun öğrencilerimizin bu tür faaliyetlere her zaman ihtiyacı var. Bütün kuruluşların katkılarını bekliyoruz. 170 öğrencimizle bu organizasyona katıldık. Çocuklarımızın hepsi çok mutlu oldu” dedi.
Emniyet Müdürlüğü olarak sosyal sorumluluk projelerine katıldıklarını belirten polis memuru Mustafa Çivil, ”170 öğrenciyi lunaparka eğlendirmek istedik. Çocukların sosyal hayata katılmasını arzu ediyoruz. Yarın da sevgi evlerinde kalan 80 çocuğumuzu lunaparkta eğlendireceğiz” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.