Havadis16.com - 18 Aralık 2018, Salı

Erdemir’in Londra çıkarması

24 Mart 2013
Erdemir’in Londra çıkarması için yorumlar kapalı
Erdemir’in Londra çıkarması

– ERDEMİR, AVAM KAMARASI’NDA KONUŞACAK

– ERDEMİR NEFRET SUÇLARI KAMPANYASINI ANLATACAK

CHP Bursa milletvekili Doç.Dr. Aykan Erdemir, 25 Mart Pazartesi akşamı Birleşik Krallık Avam Kamarası’nda yapacağı konuşmada TBMM’de nefret suçları üzerine yürüttüğü çalışmaları anlatacak. Londra merkezli Türkiye Çalışmaları Merkezi tarafından organize
edilen etkinlik İngiltere İşçi Partisi milletvekili ve Ulaştırma Gölge Bakanı John Woodcock’ın himayesinde Westminister Sarayı’nda gerçekleşecek. “Türkiye’de Nefret Suçları Yasa Kampanyası” başlıklı konuşmasında, 5 Aralık 2012 tarihinde verdiği nefret suçları yasa teklifinin ayrıntılarını anlatacağını belirten Erdemir, “CHP’nin temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması için yürüttüğü çalışmaları ilk elden paylaşma imkanı bulacağım için çok mutluyum” dedi.

CHP milletvekili Erdemir, Londra’da yürüteceği üç günlük temaslar çerçevesinde İşçi Partisi milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve gazetecilerle de bir araya gelecek. 27 Mart Çarşamba akşamı Türkiye Çalışmaları Merkezi’nin düzenlediği kuruluş yıldönümü etkinliğine katılacak olan Erdemir, başarılı göçmen toplum liderleri için düzenlenen törende ödül verecek. Günümüz dünyasında siyasetin sınıraşan bir faaliyet haline dönüştüğünü ifade eden Erdemir, “CHP’nin Türkiye’de ve bölgesinde demokrasinin güçlendirilmesi yönünde yürüttüğü çalışmaların diğer ülkelerdeki dostlarımıza da ilham kaynağı olacağına inanıyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.