Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Erdoğan: “Barış yok çözüm süreci var”

21 Mart 2013
Erdoğan: “Barış yok çözüm süreci var” için yorumlar kapalı
Erdoğan: “Barış yok çözüm süreci var”

Başbakan Erdoğan, Danimarka ziyareti sırasında kendisine bugün Diyarbakır’da düzenlenecek Newroz mitingi ile ilgili soru soran gazetecinin “barışın miladı” kavramını kullanması üzerine, “Ben barışın miladından bahsetmiyorum. Kelimeleri dikkatli seçelim” diyerek gazeteciyi azarladı.

İmralı görüşmeleri başladıktan sonra takvimi “barış süreci” olarak nitelendirenlere tepki göstererek, ısrarla “çözüm süreci” kavramının kullanılmasını isteyen Başbakan Erdoğan, Danimarka’da da bir gazetecinin Newroz’la ilgili sorusunda “barış miladı” kavramını kullanması üzerine de aynı tepkiyi gösterdi.

“Kelimeleri dikkatli seçelim” diyen Başbakan Erdoğan, gazetecinin “yarın ki nevruz kutlamalarıyla ilgili, olarak bazı kesimler tarafından yarın barışın miladı olarak görülüyor, siz nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Ben barışın miladından bahsetmiyorum. Barışa gölge düşürülmesin diyorum. Benim ülkemde zaten barış var. Benim ülkemde savaş yok. Kelimeleri dikkatli seçelim”

“Roj TV’yi kapatın”
Öte yandan Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt ile bir araya gelen Erdoğan, Thorning-Schmidt’ten Roj TV ile ilgili mahkeme kararına uymalarını istedi. “Geçen yıl Danimarka mahkemesi Roj TV’nin kapanması kararı aldı. Bunu takdirle karşıladık. Ama bölücü yayın organı hala ülkenizde faaliyette” diyerek Roj TV’nin kapatılmasını istedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.