Havadis16.com - 18 Ekim 2018, Perşembe

Erdoğan: “Gün silahları gömme günüdür”

22 Mart 2013
Erdoğan: “Gün silahları gömme günüdür” için yorumlar kapalı
Erdoğan: “Gün silahları gömme günüdür”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Gün silahları gömme, kanı durdurma, gözyaşını dindirme günüdür. Silahların konuştu değil, siyasetin konuştuğu bir süreç başlasın” dedi. 
Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu. Ak Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda dün Diyarbakır’da gerçekleştirilen Nevruz kutlamalarına değinen Başbakan Erdoğan, kutlamalarda Türk bayrağının asılmamasını eleştirdi.

Erdoğan, “Ay yıldızlı bayrağımızın olmaması süreci sabote etmeye yönelik bir saldırı, bir provokasyondur. Biz dilerdik ki BDP bu oyuna gelmesin, aklı selim ile hareket etsin. Şanlı bayrağımız sahnede dalgalansın. BDP böyle ucuz provokasyonun içinde olmamalıydı.

Bir taraftan çıkıp bizim bayrakla işimiz yok diyorsun diğer taraftan Diyarbakır’da bir tane Türk bayrağı koyamıyorsun. 76 milyonun bayrağını o meydanda dalgalandırmamak büyük bir samimiyetsizliktir. Kürtçe ‘Nevruzunuz kutlu olsun’ yazıyordu. Ne olurdu bir de Türkçe yazsın. Bu anlayışla, bu zihniyetle lokal bir parti olarak kalırsınız, daha ileriye gidemezsiniz bu tür provokasyonlar çözüm ruhuna ihanettir” diye konuştu.
İl Başkanlarına ve partililere son derece hassas bir süreçten geçildiğini ve bu süreçte dikkatli olmaları gerektiğini belirten Erdoğan, “İçeriden ve dışarıdan saldırı olabilir ama bunlara karşı AK Parti teşkilat olarak çok uyanık olacağız çok sabırla bunlara karşı hareket edeceğiz. Terörden çıkar sağlamak isteyen çevreler var. Bunlar siyasette var, medyada da var, iş dünyasında da var, içeride var, dışarıda var. Çözümsüzlüğü adete ekmek kapısına çevirenler gençler öldükçe bundan kazanç sağlayanlar var. Çözümün karşısında direnenleri iyi tanımalarını milletimden rica ediyorum. Bu mesele çözülmesin diye kimlerin direnç sergilediği, kimlerin ayak direttiği milletimin görmesini istiyorum onu için hem birlikte soğukkanlılığımızı muhafaza edeceğiz. Gün silahları gömme, kanı durdurma gözyaşını dindirme günüdür silahların konuştu değil siyasetin konuştuğu bir süreç başlasın. İnsanların çatıştığı değil konuştuğu bir dönem başlasın istiyorum. Biz 2013 baharının kalıcı olmasını ülkemizin her gününün bir ilkbahar günü gibi olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Biz çok acı günler yaşadık çocuklarımız o acıyı yaşamasın adalet refah içinde birlik ve kardeşlik içinde yen bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edelim istiyoruz. Ak parti meyve veren ağaç olarak taşlanmaya devam edecektir gerek fiili gerek sözlü teşkilatımızı, partimizi hedef alacaktır hiçbir saldırı karşısında boyun eğmeyeceksiniz her daim uyanık her daim müteyakkız olacağız” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.