Havadis16.com - 19 Aralık 2018, Çarşamba

Erdoğan’dan bomba açıklamalar

11 Ekim 2018
Erdoğan’dan bomba açıklamalar için yorumlar kapalı
Erdoğan’dan bomba açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanMacaristan‘daki temaslarının ardından Ankara‘ya dönüşte uçakta İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık‘ın da bulunduğu gazetecilere çarpıcı açıklamalar yaptı.

2 Ekim’de Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu‘na girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Suudi gazeteciCemal KaşıkçıErdoğan‘ın gündemindeydi.

Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda kamera sistemlerinin olmaması mümkün müdür?” diye soran Erdoğan, olayı tüm boyutlarıyla araştırdıklarını belirterek “buradan bir sivri sinek çıksa bu sistemler bunu yakalar” dedi. Erdoğan, tüm dünyanın konuştuğu olaya ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

SIRADAN BİR OLAY DEĞİL

“Olayı tüm boyutlarıyla araştırıyoruz. Bizim ülkemizde cereyan etmiş bir hadise. Böyle bir hadiseyle ilgili olarak bizim sessiz kalmamız mümkün değil. Çünkü sıradan bir olay değil. Kaşıkçı güçlü bir ailenin evladı. Uluslararası bir köşe yazarı özelliği var ve bir Türk kızıyla evlenme arifesinde böyle bir şey yaşıyor. Nikah muameleleriyle ilgili başkonsolosluğa müracaatında yaşanıyor bu olay.

OLAY DUYULUR DUYULMAZ ARKADAŞLARA TALİMATI VERDİM

Ben, daha ilk gün olay duyulur duyulmaz, ayın 2’sinde arkadaşlara talimatı verdim. Gerek Adalet Bakanlığımızla, Dışişleri Bakanlığımızla -bu işin malum bir Viyana Sözleşmesi boyutu var- hemen olayla ilgilenmeye başladık. Emniyet boyutuyla, istihbarat boyutuyla, her boyutuyla bu işi ele aldık. An be an sürekli bunun takibi yapıldı. Türkiye’ye girişler, çıkışlar vs. dahil gereken her şeye mercek altına alındı. Bir başkonsoloslukta, bir büyükelçilikte kamera sistemlerinin olmaması mümkün mü?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.