Havadis16.com - 23 Eylül 2018, Pazar

Erdoğan’dan Demirtaş’a sert tepki

26 Ekim 2015
Erdoğan’dan Demirtaş’a sert tepki için yorumlar kapalı
Erdoğan’dan Demirtaş’a sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hem sırtını terör örgütüne sırtını dayayan hem de ‘barış’ naraları atan HDP’ye çok sert eleştiriler yöneltti.

Erdoğan, bölgedeki hastane ve havaliamanlarına yönelik saldırılara HDP’den hiçbir tepki gelmediğini ama bu partinin yöneticilerinin batıda sıkılmadan ‘barış’ diyebildiğini belirterek, “Tüm kardeşlerime sesleniyorum, ‘barış’ diyenler acaba Şemdinli’deki bu hastanelerimizi, karakollarımızı, okullarımızı bombalayanlar değil mi? Bir yandan ‘barış’ diyeceksin, diğer taraftan sırtını dayadığın PKK ile terör estireceksin. Tüm milletime sesleniyorum, 1 Kasım’da sırtını PKK’ya sırtını dayayanlara dersini vermeyeceksiniz de ne zaman vereceksiniz. Hala bu adamlar barış diyor. Sizin barıştan ne anladığınız ortada. Siz barıştan kan anlıyorsunuz” diye konuştu.

DEMİRTAŞ’A “YAVUZ HIRSIZ” BENZETMESİ YAPTI

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde muhtarlarla bir araya gelen Erdoğan, Ankara saldırısının ardından ‘katil devlet’ diyen Selahattin Demirtaş’ı da topa tuttu. Erdoğan, “Terör örgütü tüm silahlarının üzerine beton dökene, hepsi sınırlarımız dışına çıkana kadar bu mücadele sürecektir. Kimse bizden ara vereceğimizi beklemesin. Hedef 1 Kasım değil, 1 Kasım’dan sonra da bu operasyonlarımız devam edecektir. İşte bakın bu sabah DAEŞ terör örgütüne karşı yapılan operasyonlarımız. Bizim için PKK farklı, DAEŞ farklı değil. Hepsi aynı bunların. Garın önünde yapılan eylemi de bunlar ortaklaşa yapmıştır. Ama terör örgütünü arkasına alan partinin ‘katil devlet’ demesini anlıyorsunuz değil mi? Niye, yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış. Bunlar yavuz hırsız. Biz de diyoruz ki el ele vereceğiz. Bunların hiçbir iftiralarına izin vermeyeceğiz. Vakti saati günü geldiğinde herkes terör karşısında tutumunun hesabını hem vicdanlara hem hukuka hem de tarihe verecektir. Bu hesaptan kaçış yok. Bu dünyada kaçsanız bile ebedi alemde kaçış yok” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.