Havadis16.com - 20 Ekim 2018, Cumartesi

Erdoğan’dan ‘Ergenekon’ benzetmesi

20 Mart 2013
Erdoğan’dan ‘Ergenekon’ benzetmesi için yorumlar kapalı
Erdoğan’dan ‘Ergenekon’ benzetmesi

Danimarka’nın Başkenti Kopenhag’da bulunan Erdoğan, Ankara’daki saldırılara ilişkin bir açıklama yaptı. Erdoğan, “Olayın bir başka boyutu da Ergenekon’la olan bağlantısıdır” dedi.

İki saldırı, Ankara’da hareketli saatler yaşanmasına neden oldu.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’daki saldırılara ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığına yapılan saldırıları gerçekleştirilenlerin eşkallerinin belirlendiğini ve bu kişilerin en kısa zamanda yakalanacağını bildirdi.

Saldırıların demokrasiye yapılan bir saldırı olduğunu aktaran Erdoğan, şunları söyledi:

“Siyasi partilere yönelik yapılan bu saldırının başka bir izahı olamaz. Olayın bir başka boyutu da Ergenekon’la olan bağlantısıdır. Türkiye ne zaman sağlıklı bir sürecin içerisine girmişse, derin devlet ve Ergenekon gibi bağlantılar ortaya çıkmıştır.

Şu anki eylem de bunun bir benzeridir. Ama artık farklı bir Türkiye var. Çözüm sürecini engellemeye çalışan provoke etmeye çalışan bir örgüt var. Ama biz bunlara pabuç bırakmayacağız. Kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. İradesini bir yerlere teslim etmiş taşeronlara bu süreci bırakmayacağız.”

‘DOĞRU YOLDA OLDUĞUMUZU GÖSTERİYOR’
Erdoğan, Türk ve Danimarka firmalarının temsilcilerinin yer aldığı Üstyönetici (CEO) Forumu’da yaptığı konuşmada da konuya değindi.

Saldırıların demokrasi ve çözüm sürecinde doğru yolda olduklarını gösterdiğini kaydeden Erdoğan şunları söyledi:

”Son derece kritik, son derece hassas bir süreçten geçerken yapılan bu saldırılar çok açık şekilde, demokrasiye, çözüm sürecine, milli iradeye ve kardeşliğimize yapılmış saldırılardır. Terör kimi, nereyi hedef alırsa alsın elbette kötüdür ancak bir siyasi partiyi, demokrasinin, millet iradesinin, çok sesliliğin en önemli unsurunu hedef almak takdir edersiniz ki çok daha kötüdür.

Saldırılar demokratikleşme ve çözüm süreci noktasında, ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor. Kardeşlikten, demokrasiden, hukuktan rahatsız olan tüm bu çevrelere rağmen yolumuza kararlılıkla yürüyeceğiz. Türkiye son 10 yılda demokrasi, hukuk ve kardeşlik üzerinde büyüdü ve demokrasi ile ekonomiyi atbaşı götürmek suretiyle bugünlere ulaştı, inşallah böylece de büyümeye devam edecek.”

‘CİDDİ TESPİTLER VAR’
Erdoğan, Kopenhag’da kaldığı Marriot Otel’den Kraliçe II. Margrethe ile görüşmeye gitmek üzere ayrılırken de konuyla ilgili kısa bir açıklamada bulunmuştu.

Gazetecilere saldırılarla ilgili soruları üzerine, Erdoğan, ”Ciddi bilgiler var, tespitler var” demiş ve ayrıntılı açıklamayı daha sonra yapacağını belirtmişti

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.