Havadis16.com - 18 Aralık 2018, Salı

Ertuğrul Ersoy profesyonel oldu

14 Mart 2013
Ertuğrul Ersoy profesyonel oldu için yorumlar kapalı
Ertuğrul Ersoy profesyonel oldu

 

Timsah’ın genç oyuncusu Ertuğrul Ersoy profesyonel oldu…

Bursaspor altyapısının başarılı savunma oyuncusu Ertuğrul Ersoy’un profesyonel sözleşmeye attığı imza töreni bugün Vakıfköy Tesisleri’nde gerçekleşti. Törene Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, Altyapıdan sorumlu yönetici Necmettin Kocaman, İdari Asbaşkan İsmet Demirel ve Bursastore’lardan sorumlu yönetici Nejat Çölek katıldı. Düzenlenen törende Ertuğrul Ersoy kendisini 3 yıllığına profesyonel olarak yeşil beyazlı renklere bağlayan imzayı attı.

 “AVRUPA KULÜPLERİ TAKİPTE”

İmza töreninde konuşan Altyapıdan sorumlu yönetici Necmettin Kocaman; “Ertuğrul kardeşimizi 3 yıl önce Gölcükspor’dan transfer ettik. Bu transferi gerçekleştirirken bize çok yardımcı olan Gölcükspor’lu yönetici arkadaşlara bir kez daha teşekkür ediyorum. Ertuğrul’un babası Hayrettin Ersoy’a da teşekkür ediyorum. Kendisi hiçbir aracı kullanmadan direk bizimle temasa geçti. Ertuğrul Ersoy’a gelecek olursak kendisi U16 kategorisinde 12 kez, U17’de ise 3 kez milli takım formasını giydi. Milli takımlarda 6 kendi liginde ise 16 golü bulunuyor. Avrupa kulüpleri tarafından takibe alınan ve birçok kulüpten de teklif alan bir oyuncumuz. Bu da bizi bir kez daha gururlandırıyor” dedi.

“HOCALARIMIZ ERTUĞRUL’U İZLEDİ”

GGPO Sorumlusu Faruk Korkmaz ise Ertuğrul Ersoy’un Avrupa’nın bir çok kulübünden transfer teklifi aldığını belirterek şöyle konuştu: “Ertuğrul Ersoy, 3 yıl önce Gölcük’teki bir maçta antrenörlerimiz Musa Hoca ve Sebahattin Hoca’nın izlediği ve daha sonra takibe aldığımız bir oyuncuydu. Geçtiğimiz 3 yıllık süre zarfında büyük gelişim gösteren, kendi yaş kategorisinde ve bir üst yaş kategorisinde milli takımlarda oynayan bir oyuncumuz Ertuğrul. Bugün Enes Ünal ile birlikte Avrupa’nın bir çok kulübünden transfer teklifleri alıyor. Fakat bugün kendisiyle burada profesyonel mukavele imzalıyoruz. Ertuğrul için bu imzanın hayırlı olmasını diliyorum.”

“BENİ BUGÜNLERE GETİREN BURSASPOR”

“Her genç oyuncunun hayalleri arsında profesyonel olmak vardır” diyen Ertuğrul ise şöyle konuştu: “Öncelikle bana bu imkanları sağlayan kulübümüze, başta Necmettin Kocaman ve başkanımız İbrahim Yazıcı olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine, Faruk Hocamıza ve antrenörlerimize çok teşekkür ediyorum. Her genç futbolcunun hedefleri arasında profesyonel olmak vardır. Ben de bu hedefimi bugün burada gerçekleştiriyorum.  Fakat benim hedeflerimin sonu yok. Bundan sonraki hedefim büyük Bursaspor taraftarı önünde Bursaspor formasını en üst seviyede terletmek istiyorum. Beni bugünlere getirenin Bursaspor olduğunu çok iyi biliyorum ve Bursaspor’a olan borcumu ilerde terleteceğim formayla ödemek istiyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.