Havadis16.com - 25 Eylül 2018, Salı

ERTUĞRUL SAĞLAM’DA TENİS ŞÖLENİ SÜRÜYOR

5 Mart 2016
ERTUĞRUL SAĞLAM’DA TENİS ŞÖLENİ SÜRÜYOR için yorumlar kapalı
ERTUĞRUL SAĞLAM’DA TENİS ŞÖLENİ SÜRÜYOR

Osmangazi Belediyesi’nin, Milli Eğitim ve Bursa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlediği Okullar Arası Yıldızlar Tenis İl Şampiyonası sona erdi. Ertuğrul Sağlam Spor Tesislerinde gerçekleştirilen turnuvaya, kızlar ve erkeklerde birinci olan Özel 3 Mart Azizoğlu Eğitim Kurumları damga vurdu. Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri, Bursa’da tenis sporunun merkezi oldu. 29 Şubat 4 mart tarihleri arasında düzenlenen okullar arası tenis turnuvasının Yıldızlar Bursa İl şampiyonasına kızlarda 11, erkeklerde 13 takım katıldı. 5 gün süren ve toplam 72 sporcunun mücadele ettiği turnuvaya, erkekler ve kızlarda şampiyon olan özel 3 Mart Azizoğlu Eğitim Kurumları damga vurdu. Kızlarda İdil Uludağ, Simge Şen ve İrem Gezer, erkeklerde ise Mert Arabacı ve Batıhan Çavuş final müsabakalarında rakiplerini yenerek Bursa şampiyonu olurken, aynı zamanda Türkiye Yıldızlar Tenis Şampiyonasında Bursa’yı temsil edecek isimler oldu. Turnuvada kızlarda ikinciliği Özel Final Okulları, üçüncülüğü Ali Durmaz Ortaokulu, dördüncülüğü ise Peyami Sefa Ortaokulu elde etti. Erkeklerde ise, Özel  3 Mart okullarının ardından Özel Final Okulları 2., Özel Şahinkaya Okulları 3., Özel Çakır Koleji 4. Oldu. Turnuvada dereceye girenlere madalya ve kupalarını Osmangazi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kenan Kır, Tenis Federasyonu Bursa İl Temsilcisi Göksel Yenigün ve okul yöneticileri verdi.

Düzenlenen turnuvalara verdiği destekler için Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür eden, Tenis Federasyonu Bursa İl Temsilcisi, Göksel Yenigün, “Son 5 yılda tenis sporuna ciddi yatırım yapıldı. Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’ya kazandırdığı Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri gibi tesisler sayesinde, 2010 yılında 98 olan lisanslı sporcu sayımız, 2015 yılında 1380’e yükseldi. Son derece modern tesislerini bizlere açarak, her yaştan insanı tenis sporu ile tanıştıran Osmangazi belediye başkanımız Mustafa Dündar’a, tenis sporuna verdiği destekler için teşekkür ediyorum” dedi.

Yenigün, gençler ve yıldızlar kategorilerinin ardından, 7-11 Mart tarihleri arasında da Küçükler Bursa İl Şampiyonasının, yine Ertuğrul Sağlam Spor tesislerinde gerçekleştirileceğini belirterek, tenis severleri müsabakalara davet etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.