Havadis16.com - 15 Kasım 2018, Perşembe

Eski başkanlar ne yapıyor?

29 Mart 2018
440 kez okundu
Eski başkanlar ne yapıyor? için yorumlar kapalı

Bu fotoğraf mazide kaldı

Recep Altepe ve Özgen Keskin. İki eski belediye başkanı. Ve belediye başkanı oldukları dönemde bir düğünde karşılıklı oynadıkları bu fotoğraf güzel bir anı olarak mazide kaldı.“Siyaset çok çabuk insan eskitir” diye boşuna demiyorlar. Her iki isim de belediye başkanlıkları döneminde Bursa’nın en çok konuşulan ve en çok ilgi gören ismiydi.

Doğal olarak bulundukları makam gereği protokolde hep önde idiler, çevrelerinde hep insan kalabalığı vardı, gittikleri yere konvoyla gider, arkalarında rüzgâr estirirlerdi.

Biri Bursa’nın 6 ay öncesine kadar Büyükşehir Belediye Başkanı idi.

Bursa’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın asker arkadaşı olarak nam saldı. AK Parti kurulduğunda Bursa’daki ilk ve tek belediye meclis üyesi idi. Sonra Osmangazi Belediye Başkanı oldu. Bir dönem sonra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı. 2014’te yine aday gösterildi ve seçildi.

Ancak 5 yıllık süreyi tamamlayamadan görevden ayrıldı. Daha doğrusu Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından istifası istendi ve sonraki süreç malum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere partinin en yetkili isimleri özel görüşmelerin dışında kamuoyu önünde de istifasını istediği halde o direndi ve sancılı bir durum ortaya çıktı.

Ve sonunda partisi tarafından da istenmeyen adam görünümüne büründü. İstifasını açıkladığı belediyenin temel atma töreninde yanında birkaç dostu, birkaç bürokrat dışında yıllarını verdiği partisinden kimse yoktu.

Koltuğunu İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a bıraktı.

******                                       ******                              ******

Yıldırım’ın eski Belediye Başkanı Özgen Keskin de öyle…

2004 yılında AK Parti’den belediye başkanı seçildi. 2009 yılında da aday gösterildi ve ikinci dönemin sonunda yeniden aday olmak istediğini belirtti.

Ancak bu sefer karşısına FETÖ çıktı. Abisinin FETÖ’nün önde gelen imamlarından olduğu ve Mısır’a kaçtığı iddialarına paralel olarak, yayınladığı kitabının ön sözünü Fethullah Gülen’e yazdırtması AK Parti Genel Merkezi’nden veto yemesine neden oldu. Ve o da koltuğunu partinin önde gelen isimlerinden İsmail Hakkı Edebali’ye bıraktı.

Ya şimdi?

Neredeler?

Ne yapıyorlar?

Recep Altepe görevi bırakır bırakmaz ailesiyle Bursa dışına çıktı. Uzun süren bir tatil yaptı. Ardından Bursa’ya geldi ve Ankara Yolu üzerinde Büyükşehir Belediye Binası’nın hemen yakınında Evke Plaza’da  kimine göre oğlunun, kimine göre ise yakın bir arkadaşının bürosunu  çalışma ofisi olarak kullanmaya başladı.

Ne mi yapıyor?

Öğrendiğim kadarıyla oğlu ve gelininin işinde çalışıyor. Oğlu ve BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ın kızı olan gelini, kendisi Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaparken engellilerin otobüslere binmesini sağlayacak körüklü bir çıkma rampası geliştirdi. Marka tescili ve patent başvurusu yaptı. Genç girişimci oğlunun yapmış olduğu bu başvuruların kabulü de kendisinin başkanlıktan ayrılması sonucu gelişince, makine mühendisi olması sebebiyle oğluyla çalışmaya başladı.

 Aynı zamanda kulislerde konuşulanlara göre burası gün içinde Başkan Altepe’nin eski çalışma arkadaşlarının buluştuğu mekân olarak da biliniyor. Altepe görevden ayrıldıktan sonra parti ve belediye cephesinde hiç görülmedi. Onun gibi istifası istenen İstanbul Büyükşehir’in eski Başkanı Kadir Topbaş, yeni belediye başkanını makamında ziyaret ederken o, Alinur Aktaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunmadığı gibi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan gönül kırgınlığını da bilmeyen yok!..

Özgen Keskin’e gelince;

Altepe gibi küsmedi, köşesine çekilmedi. Hakkındaki tüm iddialara kulaklarını tıkadı ve siyasi alanda varım diyerek, eşiyle beraber eskisi gibi partisine olan bağlılığını her fırsatta gösterdi. Bildiğim kadarıyla şimdi eşinin Bademli’de açtığı yaşlılara bakım hizmeti veren bir özel huzurevinde ona destek çıkıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.