Havadis16.com - 14 Kasım 2018, Çarşamba

Esnaf yeniden “TAK” dedi

7 Mayıs 2018
Esnaf yeniden “TAK” dedi için yorumlar kapalı
Esnaf yeniden “TAK” dedi

 

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde (BESOB) ocak ayından bu yana devam eden genel kurul seçim maratonu yapılan BESOB Genel Kurulu ile sona erdi.  25 yıldır Birlik Başkanlığı’nı yapan Arif Tak yeniden güven tazeledi.

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Birliği 43. Genel Kurulu Beşevler Küçük Sanayi Sitesi’ndeki BESOB Eğitim Merkezi’nde dün gerçekleştirildi. 735 kişi oy kullandığı genel kurulda, 729 oyun geçerli sayılırken, 6 oy ise geçersiz olarak kayıtlara girdi. Genel Kurul’da mevcut Başkan Arif Tak 452 oy alırken, rakibi Muhammed Nuri Örs ise 277 oyda kaldı.

GÖREVİMİZ KAVGA DEĞİL HİZMETTİR

25 yıllık başkanlığında bir kez daha güven tazeleyen BESOB Başkanı Arif Tak, ‘Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da esnafın yanındayız. Herkese teşekkür ederim. Güvendiniz oylarınızı verdiniz.  Bundan sonra bizi borçlandırdınız. Hizmet bekliyorsunuz. Sorunlarını sıkıntılarını hep birlikte çözmeye çalışacağız. Hiç bir ayrım yapmadan. Görevimiz kavga değil hizmet etmekteri. Ahilik kültürü içinde bu işlerin yerine getireceğiz. Esnaf ve sanatkarlara hizmet etmek ibadet kadar kutsaldır. Çalışmalar yapılmasaydı, hükümetlerle, partilerle iyi geçinilmeseydi siz nereden alacaktınız yüzde 5’ faizli krediyi.  Ben buradan esnaf ve sanatkarlar adına kredi kooperatiflerinin yöneticilerine de teşekkür ediyorum” dedi.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Arif Tak’ın başkanlığındaki yeni yönetim; Fahrettin Bilgit, Hasan Topçu, Yakup Ulama, Mustafa Ocak, Ali Özkan İlhan, Fahrettin Tüccaroğlu, İsmail Beki, Mümtaz Aslan’dan oluştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.