Havadis16.com - 22 Mayıs 2018, Salı

Evde civciv üretti

24 Ağustos 2016
Evde civciv üretti için yorumlar kapalı
Evde civciv üretti

Osmangazi Belediyesi Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kötü koku yayıldığı şikayeti üzerine gittikleri evde civciv üretimi yapıldığını tespit etti. Kümese dönüştürülen ev temizlenerek dezenfekte edildi.

Bağlarbaşı Mahallesi Hicran Sokak’ta yer alan Recep Damatoğlu’na ait 3 katlı eve giden Osmangazi Belediyesi Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, evin ilk iki katında çöp biriktirildiğini tespit ederken, son katta ise alışık olmadıkları bir görüntüyle karşılaştı. Odaların tamamı kafeslerle dolu olan son katta civciv üretimi yapıldığını belirleyen ekipler, civcivleri topladıktan sonra evi temizleyerek dezenfekte etti. Diğer iki kattaki çöpleri de boşaltan ekipler, evden 2 kamyon çöp ve eski eşya çıkardı.

 

Ev sahibi Recep Damatoğlu, civcivleri pazarlarda sattığını söylerken, evden çıkartılan diğer çöp ve eski eşyalar için ise hepsinin kendine ait olan ve kullandığı eşyalar olduğunu iddia etti. Mahalle sakinleri özellikle havaların ısınmasıyla birlikte evden çok kötü kokuların yayıldığını ifade ederek, “Kötü kokudan dolayı evlerimizin camlarını açamaz duruma gelmiştik. Civciv üretildiğini öğrenince biz de çok şaşırdık. Bizi bu çileden kurtardıkları için Osmangazi Belediyesi ekiplerine çok teşekkür ederiz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.