Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Evet ve hayır diyen ülkeler listesi

22 Aralık 2017
Evet ve hayır diyen ülkeler listesi için yorumlar kapalı
Evet ve hayır diyen ülkeler listesi

internethaber.com’dan alınan habere göre ABD Başkanı Donald Trump’ın tek tek isimlerini not ettireceğini ve para yardımını keseceğini ilan etmesine rağmen BM’deki Kudüs oylamasından tokat gibi yanıt çıktı. Oylamada tehditlere papuç bırakmayan 128 ülke tasarıya EVET dedi. Hayır oyu veren ülkeler 35 ile sınırlı kalırken, Trump’un tehdidine boyun eğdikleri için bunların itibarları da sıfırlandı.

Çekimser oy kullanan ülkeler arasında ise Çekya, Kanada, Arjantin, Fiji, Güney Sudan, Romanya, Polonya, Uganda, Panama, Filipinler, Meksika, Macaristan, Bosna-Hersek, Haiti, Jamaika, Kiribati, Kamerun, Kolombiya, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Benin, Vanuatu, Trinidad Tobago, Malavi, Tualu, Solomon Adaları, Ruvanda, Paraguay, Kiribati, Lesotho, Litvanya, Bhutan, Benin, Avustralya ve Antigua ve Barbuda ülkeleri yer aldı.

KUDÜS İÇİN RET OYU VEREN ÜLKELER HANGİLERİ : BM’dekioylamada ABD ve İsrail’in yanında Palau, Guatamala, Togo, Nauru, Honduras, Marshall Adaları, Mikronezya gibi küçük ülkeleri ret oyu verdi. İşte oylamada evet ve hayır oyu veren ülkelerin tam listesi şöyle;

bm-kudus-oylamasi-iste-evet-ve-hayir-diyen-ulkeler-listesi-jpgg3A3afUQ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.