Havadis16.com - 13 Aralık 2018, Perşembe

Ey oğul dualarımız seninle!

15 Ekim 2015
Ey oğul dualarımız seninle! için yorumlar kapalı
Ey oğul dualarımız seninle!

 İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ı makamında ziyaret ederek dertleşen 86 yaşındaki Fatma Uğurlu, Sargın’a dua etti. 

 Kızılköy’den göç ederek İznik’e yerleşen Fatma Nine, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ı ziyaret etti. Fatma Nine, “Her hafta mezarlıklara giderek dua ve niyazda bulunuyorum. İznik Mezarlıkları bakımı, yolları, çeşmeleri ve çiçekleri ile benim gözümde birincidir. Bu güzel hizmetten dolayı sizlere  teşekkür ediyorum. Buraya da teşekkür için geldim. Sizlerin kafanızı yormuyorum değil mi ? Yıllar önce eşim ve 2 çocuğum Hakkın rahmetine kavuştu. Altı Çocuk sahibiydim. 25 senedir hayatla mücadele ediyorum. Allah’a şükürler olsun bizler ne günlerden geçtik. Şükürler olsun ki bizleri hükümetimiz unutmuyor. Maaşımızı da alıyoruz. Çalışmalar güzel gidiyor. Rabbim sizlere ve hükümetimize zeval vermesin” dedi.

PAZARCILAR ÇÜRÜK MAL SATMASIN

Fatma Nine, ” Bizler yıllarca bu ellerimiz ile ekmek yoğurduk. Ekmeklere çok maya katıyorlar. Köy ekmeklerinin yerini tutmuyor. Bunlar çok önemli. Pazar esnafları çok dikkat etmeliler. Çürük malları insanlara satmasınlar. Onlar da hiç Allah korkusu yok mu ? İşlerine dikkat etsinler” diye konuştu. Fatma Nine’nin sözlerini saatlerce dinleyen İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da, ” Sizler gibi ninelerin dualarına ihtiyacımız var. Allah Sizlere sağlık sıhhat uzun ömürler versin. Belirttiğiniz hususlarla tek tek ilgileneceğim” dedi.

Fatma Nine ile Başkan Sargın arasında geçen hoş sohbette, Fatma Nine, “Bu Bastonu Kabe’den getirdim. Sevgilimiz Hz. Muhammed (s.a.v) efendimizin yaşadığı o güzel toprakları rabbim bize de nasip etti. Gittik ve vazifemizi yaptık geldik. Rabbim İnşaallah sizlere de nasip eder” duasında bulundu. Başkan Sargın Fatma Nine’yi kapıya kadar uğurladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.