Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

Falında 13 yıl hapis çıktı

7 Ekim 2015
Falında 13 yıl hapis çıktı için yorumlar kapalı
Falında 13 yıl hapis çıktı

İnegöl’de, fal bakma ve büyü bozma bahanesiyle vatandaşları dolandırdığı iddia edilen kadına 13 yıl 10 ay hapis ve 3 bin 200 lira para cezası verildi.
Fal baktığı ve büyü bozma bahanesiyle para aldığı vatandaşların şikayeti üzerine gözaltına alınan sanık N.Y, İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi’nde son kez hakim karşısına çıktı. Sanık N.Y., “Ekonomik durumum iyi olmadığı için bazen para karşılığında fal bakarım. Şikayetçilerin de istekleri üzerine para karşılığında fallarına baktığım doğrudur. Ancak büyük yapmak veya bozmak için şikayetçilerden para aldığım doğru değildir. Ben sadece fallarına baktım. Bunu da şikayetçilerin kendi arzusuyla yaptım. Fala bakmanın suç olmadığını biliyorum. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Şikayetçilerin zararlarını karşılamaya hazırım. Beraatımı talep ediyorum” dedi.
6 müştekiden 750 lira para, birinden ise 4 kilogram dana eti, battaniye aldığı tespit edilen falcı hakkında karar verildi. Sanığa 13 yıl 10 ay hapis cezası ve 3 bin 200 lira para cezası verdi. Sanık tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.