Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

FBI’dan 50 bin dolar aldım

13 Aralık 2017
FBI’dan 50 bin dolar aldım için yorumlar kapalı
FBI’dan 50 bin dolar aldım

internethaber.com’dan alınan habere göre 17 Aralık darbe girişiminin koordinatörü olduğunu savunan eski komiser yardımcısı Hüseyin Korkmaz, “ABD’ye geldikten sonra savcılıktan üç defada 300’er dolar, FBI’dan ise 50 bin dolar para aldığını açıkladı. 

Mahkemede ABD’de eşi ve kızıyla birlikte yaşadığı apartman dairesinin kirasını da savcılığın ödediğini belirten Korkmaz, çalışma izni başvurusunun geçen hafta kabul edildiğini de ifade etti.

TÜRKİYE’DE ‘HABERİM YOK’ DEMİŞTİ: Önceki günkü duruşmada Türkiye’den Ağustos 2016’ta eşi ve kızıyla birlikte kaçtığını anlatan Korkmaz, ABD kolluk kuvvetleriyle iletişime geçtiğini ve onlardan aldığı yardımla ABD’ye girdiğini açıklamıştı. 17 Aralık darbe girişimini yürüten ekibi koordine ettiğini öne süren Korkmaz, Türkiye’de bu soruşturmayı yürüten polislere yönelik açılan dava kapsamında tutuklanmış, mahkemede verdiği ifadede ise, “17/25 Aralık darbe girişimi dosyalarında hiç çalışmadım, tek parafım yok, ben 17 aydır neden tutukluyum” diye savunma yapmıştı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.