Havadis16.com - 20 Ekim 2018, Cumartesi

Fedakar anne oğluna böbreğini verecek

18 Mart 2013
Fedakar anne oğluna böbreğini verecek için yorumlar kapalı
Fedakar anne oğluna böbreğini verecek

Bursa’da bir anne, 16 yaşındaki oğluna böbreklerinden birini bağışlayacak. 
Bursa’da 5 ay önce oğlu Mehmet Avcil’i Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getiren Hanife Avcil, idrar yollarında meydana gelen enfeksiyon nedeniyle oğlunun böbreklerinin çalışmadığını öğrencince şok oldu. Ailenin bütün akrabaları test yaptırırken, gencin annesinin böbreğini verebileceği tespit edildi. Doktorlar, böbrek nakli için birkaç gün daha beklenmesinin olumlu olacağını söyledi. 16 yaşındaki Avcil şimdi böbrek nakli için gün sayarken, annesi ise oğlunu diyaliz makinesine bağlanmaktan kurtaracak olmanın sevincini yaşıyor.
Üzücü haberi aylar önce aldığını ifade eden Mehmet Avcil, annesi ile Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ ve Doku Nakli Koordinatörleri Sahriye Keskin, Ersin Elgin ve Rafet Oflaz’a yardımcı oldukları için teşekkür etti. Avcil, “Kanın temizlenmesi için bekledik bir süre. Böbreklerin uyumlu olması halinde aile bireylerinden birinden alınacaktı. Annem de böbreklerinden birini bana bağışladı” dedi.
Anne Hanife Avcil ise evladı için her şeye razı olduğunu belirterek, “5 aydır hastaneye gelip gidiyoruz. Nakilden sonra bu sıkıntıdan kurtulacağız” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.