Havadis16.com - 18 Aralık 2018, Salı

Fenerbahçe de 6+2’yi kabul etti

10 Nisan 2014
Fenerbahçe de 6+2’yi kabul etti için yorumlar kapalı
Fenerbahçe de 6+2’yi kabul etti

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav, yabancı oyuncu statüsünde gelecek sezon için “6+2” formülünde anlaştıklarına dair yazıyı TFF’ye gönderdiklerini bildirdi. Fenerbahçe’nin çoğunluğa uyacağına dair yazıyı TFF’ye ilettiği, Beşiktaş’ın ise “6+1+2” istediği öğrenildi.

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan  Cavcav, yabancı oyuncu statüsünde gelecek sezon için “6+2” formülünde  anlaştıklarına dair yazıyı Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) gönderdiklerini  bildirdi.

Cavcav, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önümüzdeki sezon için  yabancı futbolcu statüsünde Kulüpler Birliği Vakfı üyelerinin “ekseriyetle”  “6+2″de anlaştığını, Fenerbahçe’nin çoğunluğun kararına uyacağına dair yazıyı ise  daha önceden TFF’ye ilettiğini söyledi. Cavcav, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nda dün yapılan toplantıda  Akhisar Belediyespor’un da çoğunluğun kararına uyacağına dair yazıyı TFF’ye  ulaştıracağını kendisine ilettiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kulüpler Birliği Vakfı olarak ekseriyetle gelecek sezon için “6+2″de  anlaştık. Fenerbahçe, çoğunluğun kararına uyacağına dair yazıyı daha önce TFF’ye  göndermişti. Akhisar Belediyespor da dün bu yönde yazıyı TFF’ye göndereceğini  bana iletti. Sadece Beşiktaş “6+1+2″ istiyor. Biz eğer birliksek Türk futbolu  için önemli olan bu konuda da birlikte hareket etmeliyiz.”

Kulüpler Birliği Vakfı olarak “6+2” yabancı futbolcu statüsünde  anlaştıklarına dair yazıyı TFF’ye ilettiklerini dile getiren  Cavcav, “Kulüpler  Birliği’nin isteği budur. TFF de bizim federasyonumuz olduğuna göre, bizim  isteğimizi yerine getirecektir” ifadesini kullandı. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.