Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Fenerbahçe’ye UEFA şoku!

20 Mart 2013
Fenerbahçe’ye UEFA şoku! için yorumlar kapalı
Fenerbahçe’ye UEFA şoku!

 

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu’nda deplasmanda oynanan Viktoria Plzen maçında bazı taraftarların sahte biletle maça girme teşebbüsü nedeniyle UEFA Disiplin Kurulu’na sevk edildi.
Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, “Kulübümüz; UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu’nda deplasmanda oynadığımız Viktoria Plzen maçında, belli bir taraftar grubu tarafından gerçekleştirilen sahte biletle maça girme teşebbüsü nedeniyle, Disiplin Talimatı’nın 42. Maddesi uyarınca UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir. Karşılaşma öncesinde belli bir taraftar grubunun maça sahte biletle girme teşebbüsünde bulunacağı yönünde gelen istihbarat üzerine; kulübümüz yetkilileri, Viktoria Plzen Kulübü ve UEFA güvenlik görevlileriyle bu konu üzerinde gerekli istişarelerde bulunmuşlardır. Bu işbirliğinin sonucu olarak sahte biletli kişilerin stadyuma girişi Çek güvenlik güçleri ve UEFA görevlileri tarafından engellenmiştir. Söz konusu işbirliği; UEFA’dan kulübümüze gelen sevk yazısında da ‘Fenerbahçe Kulübü güvenlik organizasyonu çerçevesinde azami gayret göstermiştir’ şeklinde de ifade edilmiştir. Ancak teşebbüs aşamasında kalan bu eylem dolayısıyla, UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu gönderdiği bir yazıyla kulübümüzü disiplin kuruluna sevk etmiştir” denildi.

YAKLAŞIK 150 KİŞİ
Sahte biletle tribüne girme olayı ise raporlarda şu şekilde verildi:
“Stadyum dışında sahte biletli-biletsiz Fenerbahçe taraftarları stadyuma girmeye çalıştı; sayıları yaklaşık 150’ydi. Bu olay devre arasında yaşanmıştır. Stadyumdaki Fenerbahçe taraftarlar kapıyı açmaya çalıştı. Polis ve güvenlik görevlileri bu girişimi engelledi, kısa bir müdahalenin ardından durum kontrol altına alındı. Polis ve güvenlik görevlileri, iyi bir işbirliğiyle durumu dikkatle yakından izledi. Bu gelişme maçın sorunsuz bir şekilde seyretmesini etkilemedi.”
Sarı-lacivertli kulüp savunmalarını UEFA’ya ilettiklerini ve konun en geç 19 Nisan 2013 Cuma günü’ne kadar karara bağlanacağını bildirdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.