Havadis16.com - 20 Ekim 2018, Cumartesi

Filistin’li Eid, Obama’ya tokat gibi soru sordu!

23 Mart 2013
Filistin’li Eid, Obama’ya tokat gibi soru sordu! için yorumlar kapalı
Filistin’li Eid, Obama’ya tokat gibi soru sordu!

Filistinli bir öğrenci, İsrail’i ziyaret eden ABD Başkanı Barack Obama’ya “Gerçekten buraya barış sürecini desteklemeye mi yoksa İsrail’e Filistinlileri öldürmesi için daha fazla silah vermeye mi geldiniz?” diye sordu.

Üç günlük Ortadoğu gezisi kapsamında dün akşam İsrail’de bir üniversitede yüzlerce öğrenci ve akademisyene konuşan ABD Başkanı Barack Obama, Filistinli bir öğrencinin tepkisiyle neye uğradığını şaşırdı.

İsrail’in Hayfa Üniversitesi’nden Rabih Eid, Obama’nın konuşmasını bölerek “Gerçekten buraya barış sürecini desteklemeye mi yoksa İsrail’e Filistinlileri öldürmesi için daha fazla silah vermeye mi geldiniz?” diye sordu.

Eid sözlerine şöyle devam etti:

Buraya gelirken yolunuzun üstündeki (Batı Şeria’daki) güvenlik duvarını gördünüz mü ya da Rachel Corrie’nin katillerini? Rachel Corrie’yi kim öldürdü? Rachel Corrie sizin silahlarınız ve paranızla öldürüldü.

Eid, sonrasında yaptığı bir açıklamada da “Obama’nın ziyareti İsrail tarafını destekliyor. Bu ülke sadece Yahudi vatandaşlarının değil bütün vatandaşların olmalı” dedi. Filistinli öğrenci ayrca “Obama’ya söylediğim sözlerden pişman değilim; aksine onun beni duymasını istedim” ifadesini kullandı.


rabih_eid.jpg
Rabih Eid

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.