Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Fıtık eden ağrılar sebze ve meyve tohumlarıyla tedavi edilecek

24 Haziran 2015
Fıtık eden ağrılar sebze ve meyve tohumlarıyla tedavi edilecek için yorumlar kapalı
Fıtık eden ağrılar sebze ve meyve tohumlarıyla tedavi edilecek

Yurt dışında yüz yılın en önemli keşfi olarak adlandırılan Su-Jok Akupresür ve Tohum Tedavisi, artık İstanbul’da da uygulanıyor. Tedavi, bel ve boyun fıtığına bağlı ağrılar ile diz, omuz ve dirsek rahatsızlıklarını geçirmeyi hedefliyor. El ve ayaklardaki akupunktur noktalarına baskı yapılarak uygulanan tedavide meyve ve sebze tohumları da kullanılıyor.

Günümüzde bel ve boyun fıtığına bağlı ağrılarla, diz, omuz ve dirsek ağrılarıyla yaşamak artık sıradan bir hale geldi. Uzun bir tedavi sürecini tetikleyen bu tür rahatsızlıklar artık Su-Jok Akupresür ve Tohum Tedavisi ile tamamen ortadan kaldırılıyor. Güney Koreli bilim adamı Profesör Park Jae Woo tarafından keşfedilen tedavi, vücudun farklı bir meridyen yapısını ele alarak baskı (akupresür) ve tohumlarla ilgili bölgeler uyarılarak yapılıyor. Hızlı etkisiyle şaşırtan tedaviyi tercih eden vatandaşlar ise uygulamadan oldukça memnun.

“DOĞANIN BİZE SUNMUŞ OLDUĞU BİR HEDİYE DİYEBİLİRİZ”

Konuyla ilgili bilgiler veren Su-Jok Akupresür Uzmanı Tolga Boran, “Su-Jok, elden uyguladığımız bir tedavidir. Eldeki enerji noktalarına baskı yapmak ve tohum yerleştirmek suretiyle gerçekleştiriliyor. Tamamen doğal bir tedavi ve insan icadı değil. Doğanın bize sunmuş olduğu bir hediye diyebiliriz. Bu yüzden hiçbir yan etkisi yok. Hiçbir tehlikesi bulunmadığı gibi riski yok, hata yapma şansı yok. Belli noktalardan uyguladığımız bu uyarılarla sorunlu bölgedeki enerjiyi açıp vücudun kendi kendini iyileştirme sürecini harekete geçiriyoruz. Tedavinin ana prensibi bu” dedi.

“KARABİBER, MERCİMEK, FASULYE GİBİ TOHUMLAR KULLANIYORUZ”

Tedavide sebze ve meyve tohumlarını da kullandıklarını ifade eden Boran, “Yan etkisi kesinlikle yok. Uygulama sırasında sorunlu noktaları tespit ederken ufak bir acı oluyor. İçten gelen bir sızlama gibi. O da o bölgede bir şikayetin olduğunu gösteriyor. Daha sonra üzerine biraz baskı uyguladıktan sonra tohum yapıştırıyoruz. Tohumlar 12 saat kalabiliyor ve tohum aşamasında hiçbir acı yok. Genelde karabiber kullanıyoruz. Onun dışında mercimek, karabuğday, fasulye gibi tohumlar kullanıyoruz” diye konuştu.

“BEL AĞRILARI GÜNÜMÜZ HAYAT ŞARTLARINDA ÇOK YAYGIN”

Bel ve boyun ağrılarının çok yaygın olduğuna dikkat çeken Tolga Boran, “En çok karşılaştığımız şikayetler bel ağrıları, bel ve boyun fıtıkları, diz ve dirseklerdeki şikayetler, el ve ayak bilekleri, dizlerde sıvı kaybı, huysuz bacak sendromu gibi rahatsızlıklar. Bel ağrıları tabi günümüz hayat şartlarında çok yaygın. Su-Jok’un en önemli özelliği anında etkili oluşu” şeklinde konuştu.
Boran, birçok rahatsızlıkları tek seansta iyileştirdiklerini ifade ederek, “Tedavi anında başlıyor ve farkı ilk seferden itibaren görüyoruz. Şunu söyleyeyim birçok vakada tek uygulama yeterli olabiliyor. Bunu söylemekle abartmış olmalıyız. Tedavi süreci hastaya göre değişiyor. İki seferde veya üç seferde çoğu rahatsızlıklar iyileşmiş oluyor. Bazı ilerlemiş durumlarda 4 veya 5 seansa kadar çıkabiliyor” dedi.

TEDAVİ OLMAK İSTEYEN VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

‘Donuk Omuz’ şikayeti ile tedaviye geldiğini ifade eden Ahmet Pekcan adlı bir vatandaş, “Daha önce donuk omuz teşhisi kondu. 10-15 kez fizik tedavi uygulandı. Yani bunu internete araştırırken gördüm. Ne olacak diye merak edip denemek istedim. Akşam yatarken dönemiyorum. Müthiş bir ağır oluyor. Kolum yukarı doğru kalkmıyor. Yan tarafıma çevirirken de aynı sorunu yaşıyorum” ifadesini kullandı.

“NASIL OLDUĞUNU ANLAMADIM AMA HEMEN FARK ETTİ”

Uygulanan seansın ardından değerlendirmelerde bulunan Pekçan, “Nasıl olduğunu anlamadım ama hemen fark etti. Tamamen (kolum) açılmasa da büyük bir fark var. Yapamadığım hareketleri yapmaya başladım ve önceden ağrım vardı ama şimdi ağrım da yok. İlginç, değişik bir şey” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.