Havadis16.com - 18 Ocak 2019, Cuma

Galatasaray’da şok ayrılık!

6 Mart 2018
Galatasaray’da şok ayrılık! için yorumlar kapalı
Galatasaray’da şok ayrılık!

Galatasaray’da futbol direktörü görevinde bulunan Cenk Ergün ile yollar ayrıldı. Peki Cenk Ergün kimdir?

Galatasaray Kulübü’nde Dursun Özbek’in başkanlığı döneminde futbol direktörü görevinde bulunan Cenk Ergün ile yollar ayrıldı.

BAŞKAN İSTİFASINI İSTEMİŞTİ: Teknik direktör Igor Tudor’un görevine son verilmesi sonrası takımın başına Fatih Terim’in gelmesiyle ofisi Florya’dan stada taşınan Ergün’ün kulüp ile ilişkisi kesildi.

Mustafa Cengiz, Dursun Özbek’ten başkanlığı devraldığı zaman sarı-kırmızılı takımda çalışan profesyonellerin istifasını istemişti. İstifasını vermeyen Cenk Ergün’ün görevine son verildi.

Cenk Ergün

Cenk Ergün kimdir?

İlkokulu Bursa’da okudu. 1993 yılında Galatasaray Lisesi matematik bölümünden mezun oldu. Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nde yükseköğrenimini tamamladı.

2000–2003 yılları arasında Kamera Spor Reklamcılık A.Ş.’de Türkiye Futbol Federasyonu için reklam ve sponsorluk pazarlaması ve A Milli Futbol Takımı özel maç organizasyonları yaptı. 2003–2006 yıları arasında Trabzonspor Sportif A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. 2006 yılından itibaren Galatasaray Sportif A.Ş.’de Özel Projeler Sorumlusu olarak görev aldı. Ergün, son olarak futbol direktörü olarak görev yaptı.

Cenk Ergün evli, Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca biliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.