Havadis16.com - 17 Ocak 2019, Perşembe

Geleceğimizi öldürmeyiz

4 Temmuz 2018
Geleceğimizi öldürmeyiz için yorumlar kapalı
Geleceğimizi öldürmeyiz

Bursa Valisi İzzettin Küçük Karacabey Kaymakamlığını ve Karacabey İlçesinde faaliyet gösteren organik tarım işletmesini ziyaret etti.

Karacabey Hükümet Konağı’nda Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu’dan İlçe’nin son durumu ile alakalı bilgi alan Vali İzzettin Küçük, ekolojik tarım çiftçisi Şaban Burhan’a ait organik tarım işletmesinde incelemede bulundu.

Bazı tarım ilaçlarının uzun vadede insan genetiğinde olumsuz etkiler oluşturduğuna dikkat çeken Vali İzzettin Küçük, inceleme sonrasında yaptığı açıklamada; Bursa’mızda organik tarım yapan çiftçilerimizden Şaban Burhan Beyi çiftliğinde ziyaret ettik. Ülkemizde organik tarım faaliyetleri her gün daha da artış gösteriyor. Organik tarım arttıkça da bu ürünlerin satış fiyatlarında gözle görülür bir düşüş kaydedilmekte. Ülkemizde geçtiğimiz 16 yıllık süreçte oluşan kanuni zemin, teşvik ve destek politikaları sayesinde de bir bilinçlenme oldu. İnsanımız artık konvansiyonel tarım ürünlerinin insan genetiğine ve çevreye kısacası geleceğimize verdiği zararın bilincinde. Şaban Bey de bu bilinç ve vicdani sorumluluk ile tamamıyla organik üretim için gerekli altyapıyı burada kendi gayretleri ile oluşturmuş. Karacabey’den birçok ilimize ürün gönderir hale gelmiş. Tarım şehri Bursa’mıza sağladığı örnek teşkil eden katkılardan ötürü kendisine teşekkür ediyoruz.”ifadelerini kullandı.

Vali İzzettin Küçük inceleme gezisi sonrasında Karacabey İlçe Kontrol Noktasını ziyaret ederek görevli emniyet personeline başarı dileklerini iletti.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.