Havadis16.com - 19 Ekim 2018, Cuma

Geleceğini uyuşturma

18 Mart 2015
Geleceğini uyuşturma için yorumlar kapalı
Geleceğini uyuşturma

Genç Memur-Sen Bursa Şubesi’nin Gençlik Spor Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile ortaklaşa düzenlediği “Geleceğini Uyuşturma” temalı madde bağımlılığı farkındalık seminerleri Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kültür Merkezinde başladı.
17-18 Mart tarihlerinde iki oturum halinde düzenlenen etkinlikte alanının uzmanları tarafından bilgiler veriliyor. Genç Memur-sen Bursa İl Başkanı Yunus Emre Altuntaş açılışta yaptığı konuşmada özellikle son yıllarda artan madde bağımlılığının aileleri ve toplumu tehdit edecek düzeye ulaştığını belirtti. Altuntaş, “Bu anlamda Genç Memur-Sen olarak amacımız gençlerimizin bedenlerine zarar veren,ilimden ve fikirden uzaklaştıran, aileleri perişan eden, ahlaki ve manevi olarak yozlaşmalarının tetikleyicisi olan madde bağımlılığından uzak tutmaktır.” dedi.
Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet Saim Kılavuz da yaptığı konuşmada “Madde bağımlılığının yanı sıra son yıllarda artan internet veya bilgisayar bağımlılığına da dikkatleri çekmek isterim. Aileleri dağıtan ve gençleri ruhsal olarak olumsuz etkileyen bu hususun iyi araştırılması ve önlemlerin alınması elzemdir. Bunun içindir ki bu tür faaliyetlerin ciddiyetle ele alınması ve devam etmesini arzuluyoruz.” diye konuştu.
Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Sarıgül ise gençlerin korunması için sivil toplum örgütlerine de iş düştüğünü kaydederek, “Geleceğin ümidi olan gençlerimizin tüm tehlikelerden korunması, sağlıklı şekilde geleceğe ulaşmaları biz büyüklerin ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temel görevidir. Genç Memur-Sen’in bu seminerlerinin soruna ilaç olmasını temenni ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Dr.Yusuf Ziya Leventoğlu tarafından salonda bulunan Lise ve üniversite öğrencileri ile okullarda görev yapan rehber öğretmenlere seminer verildi. Seminerlerin sonunda katılımcılara sertifika ve hediyeler verilecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.