Havadis16.com - 17 Aralık 2018, Pazartesi

GEMLİK DEVLET HASTANESİ YIL SONUNA HAZIR

13 Ocak 2016
GEMLİK DEVLET HASTANESİ YIL SONUNA HAZIR için yorumlar kapalı
GEMLİK DEVLET HASTANESİ YIL SONUNA HAZIR

İnşası devam eden yeni Gemlik Devlet Hastanesi’nin bölge hastanesi niteliğiyle hizmet vereceğini belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, hastanenin 2016 yılının sonunda bitirileceğini söyledi. Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, inşası devam eden yeni Gemlik Devlet Hastanesi hakkında açıklamalarda bulundu. Hastanenin Cihatlı köyü mevkiine yapıldığının bilgisini veren Dr. Akan, “Gemlik özellikle yaz aylarında nüfusu 150 bini bulan, bölgesel konumu itibari ile de oldukça önem arz eden bir ilçemiz. İlçede yapımı süren yeni devlet hastanemiz yüksek teknoloji ile donatılmış olarak Gemliklilere hizmet verecek” dedi.

Hastanenin bölgeye hizmet verecek nitelikte yapıldığına dikkat çeken Dr. Akan, “Gemlik Devlet Hastanesi Bursa’nın en özgün projelerinden birisidir. Çağdaş mimarisi, dünya standartlarındaki kalitesi ve deprem yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilmektedir. Hastanemiz, İnegöl ve M. Kemalpaşa Devlet Hastaneleri’nden sonra Bursa’nın güçlendirilmiş ilçe hastanesi eksikliğini giderecektir. Türkiye’de birkaç hastanede mevcut olan ve dünyanın kullandığı en son teknoloji olan sismik izolatör sistemini burada kullanıyoruz. Hastane başta Gemlik olmak üzere Orhangazi, Armutlu ve Çınarcıktan gelecek yaklaşık 150 bin vatandaşlarımıza hizmet edecektir” şeklinde konuştu.

150 Yataklı Modern Tesis

Hastanenin 150 yataklı olacağının bilgisini veren Dr. Akan, “Hastanemiz 28 bin 556 metrekare kapalı alana sahip olacak. İçerisinde yenidoğan, kadın doğum, çocuk, acil müdahale ve yoğun bakım üniteleri bulunacak. Hastanemizin şuan yüzde 25’i tamamlanmış durumda ve hastanemizi 2016 yılının sonunda hizmet vermeye başlamasını planlıyoruz” diye konuştu.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.