Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

GEMLİK’E YENİ HASTANE

14 Ocak 2016
GEMLİK’E YENİ HASTANE için yorumlar kapalı
GEMLİK’E YENİ HASTANE

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Gürsu’ya modern sağlık hizmetlerini taşıyacak olan Gürsu Cüneyt Yıldız Devlet Hastanesi’nin merhum başkanın ölüm yıldönümünde tamamlanacağını söyledi. Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan inşası devam eden Gürsu Cüneyt Yıldız Devlet Hastanesi hakkında açıklamalarda bulundu. Gürsu’nun hızla büyüyen bir nüfusa sahip olduğuna dikkat çeken Dr. Akan, “Gürsu ilçemiz 75 bin nüfusa sahip merkez ilçelerimizden birisi ve hızla göç almaya devam ediyor. 2009 yılında gündeme getirdiğimiz her ilçede bir modern hastane yatırımları kapsamında Gürsu’ya da modern bir sağlık tesisi kazandıracağız. Böylelikle merhum başkan Cüneyt Yıldız’ın da vasiyeti yerini bulmuş olacak” dedi.

Hastanenin Rönesans firmasının desteğiyle yapıldığının bilgisini veren Dr. Akan, “Hastanemiz 12 bin 706 metrekare alana sahip ve 75 yataklı olacak. İçerisinde 45 hasta odası, 4 ameliyathane, 2 doğum odası, 30 poliklinik muayene odası, 2 Acil Poliklinik ile 15 acil müşahede yeri bulunacak. Şuan hastanenin yüzde 10-15’lik kısmı tamamlandı ve inşası tüm hızıyla devam ediyor” şeklinde konuştu.

Kendi İlçelerinde Hizmet Alacaklar

Hastanenin tamamlanmasıyla Gürsuluların modern bir ilçe devlet hastanesine kavuşacağını belirten Dr. Akan, “Hastanemiz tamamlandığında Gürsulu vatandaşlarımız kendi ilçelerinde tedavi olma şansını yakalayacak. Böylelikle merkezde bulunan hastanelerimizde de yığılmanın önüne geçilmiş olacak. Hastanemizi Gürsu’nun merhum belediye başkanı Cüneyt Yıldız’ın ölüm yıldönümünde hizmete girmesini planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.