Havadis16.com - 16 Aralık 2018, Pazar

Gemlik’in madalya avcıları

14 Nisan 2014
Gemlik’in madalya avcıları için yorumlar kapalı
Gemlik’in madalya avcıları

Gemlik DO-JO Karate Kulübü Sporcuları bir büyük başarıya daha imza attı. Yalova’da düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı minikler, yıldızlar ve gençler karate turnuvasına 24 sporcuyla katılan ekip, 3 altın, 3 gümüş, 11 de bronz madalya ile minderin tozunu attı.

7  ilden 16 takımın toplam 600 sporcu ile katıldığı şampiyonada Edanur Şişeci, Mehdi Oğul ve Necip Can Çelik Kumite ve Kata kategorilerinde altın madalya aldılar. Nazar Demirişleyen, Necip Can Çelik ve Kürşat Ekşioğlu’da gümüş madalya alarak başarıyı taçlandırırken, 11 sporcu da bronz madalyada kaldı.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ı makamında ziyaret eden DO-JO Karate Kulübü Başkanı Gökhan Özler ve madalyalı sporcular, hedeflerinin başta Türkiye şampiyonluğu olmak üzere uluslararası arena da Gemlik’in ve Bursa’nın ismini başarıyla temsil etmek olduğunu kaydetti. Bu tür turnuvalarda tecrübe kazandıklarını vurgulayan sporcular, Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a, başarılarının devamını getirecekleri sözünü verdi. Başta Gökhan Özler olmak üzere tüm sporcuları kutlayan Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da, spordaki tesisleşme ve alt yapıya yapılan yatırımlar sonrasında başarının kendiliğinden geldiğini belirterek, Gemlik gençliğinin potansiyelinin birçok branşta Türkiye’ye örnek olduğunu bildirdi. Çocuklara ve gençlere yönelik destek ve yatırımlara devam edeceklerini anlatan Refik Yılmaz, “Sizler bizim gururumuzsunuz, her birinizi tebrik ediyor, alnınızdan öpüyorum” dedi. Refik Yılmaz, başarılı DO-JO Karate Kulübü sporcularını Çanakkale gezisine gönderme sözü vermeyi de ihmal etmedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.