Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN ÇEPNİ’YE ZİYARET

25 Ocak 2016
GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN ÇEPNİ’YE ZİYARET için yorumlar kapalı
GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN ÇEPNİ’YE ZİYARET

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Kağan Yeşil ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı.  TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Kağan Yeşil, Başkan Yardımcıları Abidin Şakir Özen ve Taylan Devrim Ercan ile Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Altın, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni ile bir araya geldi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, hep birlikte bu kadim medeniyetin inşası için görev aldıklarını söyledi. Türkiye’nin birlik ve beraberliğini kimsenin bozamayacağını ifade eden Çepni, “Ülkemizin birliğine bütünlüğüne kasteden terör olaylarını lanetliyoruz. Türkiye güçlüdür, büyüktür. Bu ülkeye çok dua eden insanlar var. Tüm İslam coğrafyasının tek umudu Türkiye’dir” dedi.

Bursa Kent Konseyi hakkında bilgiler veren Çepni, kent konseylerinin şehrin yerel parlamentosu olduğunu, STK’ların çatı kuruluşu görevini üstlendiğini söyledi. Bursa Kent Konseyi’nde şehrin tüm dinamiklerinin temsil edildiğini anlatan Çepni, “Muhtarlardan dernek temsilcilerine kadar kentin tüm kesimleri bu yapı içinde yer alıyor. Kısaca Bursa Kent Konseyi’nde çıkan görüşler, Bursa’yı temsil ediyor. 4 meclisimiz, 30 çalışma grubumuz ve yüzlerce gönüllümüz var. 3 yeni çalışma grubu daha ekliyoruz. Bunlar İklim Değişikliği, Bursa 2026 ve Süleyman Çelebi çalışma grupları. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları ardından Bursa 2026 Çalışma Grubu ile Bursa’nın fethinin 700. yılı hazırlıklarını yapacağız. Ayrıca tüm İslam coğrafyasında okunan önemli bir eserin sahibi olan Süleyman Çelebi’yi, kurduğumuz çalışma grubu ile yaşatmak ve doğru anlatmak istiyoruz. Her 3 çalışma grubumuzda da konusunda uzman kişiler görev alıyor” şeklinde konuştu. Tarihten bu yana Bursa, Osmanlıdan bugüne Bursa konulu kent kültürü ve kentlilik bilinci alanında çalışmalar yapacaklarını vurgulayan Çepni, ilçelere giderek orada bulunan kent konseyleri ile ortaklaşa ‘Bursa’yı dinliyoruz’ isimli toplantılar düzenleyeceklerini ifade etti. Çepni, Genç Girişimciler Kurulu ile her türlü işbirliğine açık olduklarını sözlerine ekledi.

TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Kağan Yeşil, Hasan Çepni’ye yeni görevinde başarılar diledi. Bursa Kent Konseyi gibi önemli bir kurumun başında Hasan Çepni’yi görmekten gurur duyduklarını ifade eden Yeşil, “Başkanlık görevinizin hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Karşılıklı görüş alışverişini ve halkın dinlenmesini önemsiyoruz. Bizlerde Bursa Kent Konseyi ile beraber projeler geliştirmek, Bursa’ya katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı toplantının sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.