Havadis16.com - 23 Haziran 2018, Cumartesi

Genç kemancı Yale’den burs kazandı

8 Mayıs 2017
Genç kemancı Yale’den burs kazandı için yorumlar kapalı
Genç kemancı Yale’den burs kazandı

Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuar’ında keman eğitimine başlayan Emre Engin, Amerikan Yale Üniversitesi’nden doktora bursu kazandı.
2001 yılında Uludağ Üniversite’sinde eğitimine başlayan Emre Engin, Yale Üniversitesi Müzik Okulu’na tam burslu öğrenci olarak kabul aldı. Bir yıllık hazırlık sürecinden sonra Amerika’da 4 sene doktora eğitimi alacak Emre Engin, genç sanatçılara sevdikleri işi yapmalarını ve hayallerinin peşinden koşmalarını tavsiye etti.
Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yarı zamanlı eğitim sonrası lisans eğitimini İngiltere Kraliyet Müzik Koleji’nde lisans eğitimini tamamlayan Engin, New York’da yüksek lisans eğitimine devam etti. Akademik kariyerinin yanı sıra konserlere de katılan Engin, önümüzdeki 4 sene Yale Üniversitesi Müzik Okulu’nda Türkiye’yi temsil edecek.
Kabul aldığı üniversitenin çok saygın bir okul olduğunu dile getiren Engin, “Yale Müzik Okulu diğer fakülteleriyle birlikte oldukça prestijli bir eğitim sağlıyor. Buradaki bursum eğitim ve hayat destek bursundan oluşuyor” dedi.
Genç sanatçı adaylarına sevdikleri işi yapmalarını tavsiye eden Engin, “Genç sanatçılar çok çalışsınlar. Sevdikleri işi yaptıklarına emin olsunlar. Ailelerin ve sevdiklerinin onlara olan desteğini her zaman hatırlasınlar” diye konuştu.
Engin’e Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda ilk derslerini veren Öğretim Görevlisi Özgür Özkök, “Emre Engin 2001 yılında Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda benimle keman eğitimine başladı. O günden beri her zaman ilgili ve son derece istikrarlı bir şekilde eğitimine devam etti. Şimdi bu Yale’den aldığı kabul bizi çok gururlandırıyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.