Havadis16.com - 21 Mayıs 2018, Pazartesi

Gerçekten çok çirkin sözler

2 Eylül 2016
Gerçekten çok çirkin sözler için yorumlar kapalı
Gerçekten çok çirkin sözler

Adli Yıl Açılış Töreni’nin  Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılmasını devletin geleneklerine aykırı ve yargı bağımsızlığına darbe olarak nitelendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “tam bir yüz karası”şeklindeki ağır sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan cevap geldi.

G20 liderler zirvesi’ne katılmak üzere sabah saatlerinde  Esenboğa Havalimanı’ndan hareket etmeden önce basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin hatırlatılması üzerine “”Bu beyefendinin ifadeleri benim için kıymeti harbiyesi olmayan ifadelerdir. Çok yazık” dedi.

 

ÇOK AYIP

Erdoğan devamında da”Çok ayıp. Yani 7 Ağustos’u yaşamış olan bir insanın, bir genel başkanın, bu toplantıyla ilgili ‘yüz karası’ ifadesini yakıştırması gerçekten çok çirkin. Bir ana muhalefet partisinin genel başkanına ben bunu yakıştıramıyorum.Çok yazık. Biz 7 Ağustos’ta bu ülkede birlik, beraberliğe yönelik bir adım atalım dedik, 7 Ağustos’ta Yenikapı’ya da gelmeyecekti sonra arkadaşlarının bindirmesi neticesinde Yenikapı’ya geldi. Dedik artık bundan sonra herhalde Türkiye’de birlik, beraberlik, dayanışmayla geleceğe yürüyeceğiz. Beştepe’ye geldiler, Beştepe’de kendileriyle oturduk, konuştuk. Birliği, beraberliği konuştuk. Herhalde dedik artık yolumuza bundan sonra çok daha farklı yürüyeceğiz. Bunu karanlık olarak göstermek için sizin gerekçeniz nedir? Burası bir siyasi merkez değil, burası milletin evi, burası devletin evi. Burada tüm bakanlıklar, tüm devletin kurumları bundan böyle rahatlıkla gelip toplantılarını yapabilirler.”diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  bu ağır ve bir o kadar da siyaseten çirkin sözlerine  çeşitli kesimlerden tepki gelmeye devam ederken,  15 Temmuz sonrası  liderler arasındaki  birlik ve beraberlik  görüntülerine de büyük  set vurdu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.