Havadis16.com - 17 Temmuz 2018, Salı

Gezi Parkı’nda yoğun güvenlik önemleri alındı

31 Mayıs 2014
Gezi Parkı’nda yoğun güvenlik önemleri alındı için yorumlar kapalı
Gezi Parkı’nda yoğun güvenlik önemleri alındı
Gezi Parkı olaylarının birinci yılında Taksim’de toplanma çağrısı yapılması üzerine yoğun güvenlik önlemi alan polis, Gezi Parkı’nı vatandaşlara kapattı.

Gezi Parkı olaylarının birinci yılında Taksim’de toplanma çağrısı yapılması üzerine yoğun güvenlik önlemi alan polis, Gezi Parkı’nı vatandaşlara kapattı.

Taksim Dayanışma Platformu, “sağlıklı kentleşme ve yaşanılır kent” talebini tekrarlamak ve geçen yıl yaşanan olaylarda hayatını kaybedenleri anmak amacıyla bugün Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’nda toplanma çağrısı yaptı.

Taksim’de bu tür bir toplanmaya izin verilmeyeceğini açıklayan İstanbul Valiliği de sabah saatlerinden itibaren bölgede güvenlik önlemlerini artırdı.

Bu kapsamda, Gezi Parkı ile AKM önündeki alan vatandaşlara kapatılırken, Cumhuriyet Anıtı’nın çevresine demir bariyerler konuldu.

Çevik kuvvet ekipleri, İstiklal Caddesi ve ara sokaklar ile Taksim’e çıkan yollarda güvenlik önlemi aldı.

Bu arada, İstanbul’da 2500’ü çevre illerden olmak üzere yaklaşık 25 bin polis görevlendirildi. Polislerin yaklaşık 7 bin 500’ünün Taksim, Beşiktaş, Dolmabahçe, Tarlabaşı, Şişli ve Okmeydanı’nda görev yaptığı öğrenildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.