Havadis16.com - 24 Eylül 2018, Pazartesi

GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR PLATFORMUNDAN SERT AÇIKLAMA

16 Mart 2016
GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR PLATFORMUNDAN SERT AÇIKLAMA için yorumlar kapalı
GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR PLATFORMUNDAN SERT AÇIKLAMA

Bünyesinde 80 farklı kurumu barındıran Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu, 13 Mart 2016 tarihinde Ankara’da yaşanan terör saldırısını kınayan bir mesaj yayınladı.

Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu İcra Kurulu Başkanı Burhan Sayılgan, Ankara’da meydana gelen hain terör saldırısını şiddetle kınadığını belirterek, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı diledi.

Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu İcra Kurulu Başkanı Burhan Sayılgan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Son günlerde artan terör olayları hepimizi derin üzüntüye boğmuştur. Ankara’da yaşanan son terör saldırısıyla bu üzüntü yüreğimizi dağlayarak tarifi mümkün olmayan acılar yaşatmıştır. Bu ülke de terör unsurları hain saldırılarıyla hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaktır. Masum insanların canını yakarak medet umma yoluna koşanlar büyük yanılgı içerisindedirler. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu dönemlerde hiçbir olayın kardeşliğimize zarar vermemesini ve terör örgütlerinin asıl amacı olan kaos ortamı yaratma fitnesinin yerine getirilmemesine özen göstermeliyiz.

Milletimiz bugüne kadar birçok badirenin üstesinden layıkıyla gelmiştir. Bilinçli toplum yapımız sayesinde, gerçekleştirilen her hain saldırı sonrasında, daha güçlü ve birlik içerisinde bir millet olarak güçlenerek yolumuzda ilerleyişimizi sürdürmekteyiz.  Bağımsızlığı uğruna kahramanca mücadele eden atalarımızın torunları olarak acının karşısında sergilememiz gereken duruşu gayet iyi bilmekteyiz. Yılmadık, yılmayacağız, yıldıramayacaklar.

Vicdandan yoksun bu alçak saldırıyı düzenleyenler, bu millete hesabını bir gün çok ağır ödeyecektir. Ülkemizin bütününe, birlik ve beraberliğine yapılan bu insanlık dışı saldırıyı kınarken topraklarımızda Sulh ’un daim olmasını Yüce Rabbim ’den diliyorum. Teröre karşı birlik içerisinde birbirimize kenetlenerek bu zorlu günleri geride bırakacağız. Bu menfur saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve yüce Türk milletine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.