Havadis16.com - 20 Eylül 2018, Perşembe

Gül, “Yetkim olsa hemen kullanırım”

29 Ocak 2014
Gül, “Yetkim olsa hemen kullanırım” için yorumlar kapalı
Gül, “Yetkim olsa hemen kullanırım”

Cumhurbaşkanı Gül’e Para Piyasası Kurulu’nun olağanüstü toplanma kararı soruldu.

Gül, “Türkiye dalgalı kur politikası içinde bulunuyor hepimiz biliyoruz. Herhangi bir kur şu noktada olacak diye böyle bir tespit yok. Eskiden bu yapılıyordu, ama şüphesiz ki makro ekonomik göstergelerinin gerçekçi seviyede olması ekonomi yönetiminin en önemli görevlerinden birisidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, ağır hasta olduğu belirtilen Ergenekon Davası hükümlüsü Fatih Hilmioğlu’yla ilgili soruya da cevap verdi.

Gül, “Benim böyle bir yektim olsa doğrusu ben bunu hemen kullanırım. Hem bahsettiğiniz kişi için, hem böyle başka kişiler de var, ama bir kez daha sizin aracılığınızla herkese duyurmak istiyorum ki, hapishanelerde, cezaevlerinde hasta olanlar, yaşlı olanların adli tıbba müracaat etmeleri gerekiyor. Savcılar vasıtasıyla, adli tıbbın vereceği raporlar adalet bakanlığı vasıtasıyla benim önüme geliyor. Ben Cumhurbaşkanı olarak devreye giriyorum, ben o zaman evet de hayır da diyebilirim” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, başka bir soru üzerine de “seçim ortamına girdiğimiz bugünlerde herkes söylemlerine dikkat etmeli” uyarısında bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.