Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Gürsu’da hüzünlü temel atma töreni

14 Ekim 2015
Gürsu’da hüzünlü temel atma töreni için yorumlar kapalı
Gürsu’da hüzünlü temel atma töreni

Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’ın adına yaptırılan devlet hastanesi temel atma töreninde duygu dolu anlar yaşandı. Kelimeler boğazına düğümlenen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, hastanenin yaptırılmasından rahatsız olan Bursalı meslektaşına yüklendi.
Bursa’nın Gürsu ilçesinde makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Gürsu Beleye Başkanı Cüneyt Yıldız adına yaptırılan devlet hastanesi temel atma töreninde duygu dolu anlar yaşandı. Ailesi ve sevenleri temel atma törenine eksiksiz katılırken, alana giremeyen vatandaşlar oldu. 20 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan Bursa Gürsu Cüneyt Yıldız Devlet Hastanesi 75 yatak kapasitesine sahip olacak. 30 muayene odasının ve 12 yoğun bakım ünitesi ile hizmet edecek olan hastanede 4 ameliyathane ile doğumhane ve laboratuvar da bulunacak. Hastanenin temel atma töreninde konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Yıldız’dan bahsederken kelimeler boğazına düğümlendi. Müezzinoğlu konuşmasına şöyle devam etti:
“Bu milletin derdini taşıyan bir kardeşimin adına Gürsu’da Cüneyt Yıldız şehit kardeşimizin adına bir devlet hastanesinin temel atmasında sizlerle bir arada olmaktan hüzünlü buruk bir mutluluk yaşıyorum. Bizim medeniyetimiz insanı yaşat ki devlet yaşasın der. O insanın yaşayabilmesi için o insanın huzurlu ve mutlu olabilmesi için o ilçesindeki insanlarının sağlık hizmeti alabilmesi için benimle tanıştığı ilk anda ilk talebi Gürsu’ya bir devlet hastanesi oldu. Ama Rabbim ona kendi yaşaması yerine onun adının ondan sonrakilere ve yaşayanlara yaşatabilmesini bir vesile olacak bir takdir nasip etti. Mekanı cennet olsun.”
Konuşmasının devamında CHP Bursa milletvekili olan meslektaşının sorduğu soruyu kürsüden cevaplayan Müezzinoğlu, “Bu hizmetlerden rahatsız olanlar var. Gürsu’da bu modern hastaneden rahatsız olan bir zihniyeti burada sizinle paylaşmak istiyorum. ‘Aşağıdaki soruların sağlık bakanı tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. 26 Mayıs 2015’te hayatını kaybeden Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız adını yaşatacak hastane hangi usul ile hastane yapılacaktır?’ Ya yapılacak kardeşim usulünden sana ne. Bağış usulü ile yapılacak bağış. Bunun Ramazan ayında nasıl yapılacağını paylaşmıştım. Müteahhit firma belli, yüklenici firma belli. Hayırsever belli. Ama rahatsız oluyor. Bir eser yapılacak. Burada Gürsu vatandaşı şifa bulacak. Gürsu’nun sağlıkta geleceğine ait güveni artacak. Bundan rahatsız oluyor beyefendi. İhale usulü ise ihalesi ne zaman yapılmıştır? Bağışçı ne zaman istiyorsa o zaman yapsın. İhaleye kaç firma girdi? Bir firma girdi. Bağışçı. İhale bedeli nedir? Ağanın eli tutulur mu? Rabbim bir dikili ağacı olmayanların bir dikili ağacı derdi olsun. Derdi olmayanların şifasını versin. Biz hizmet için varız inşallah Kestel’i, Nilüfer’i Çekirge’deki hastaneleri bu sorulara rağmen biz yapacağız” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.