Havadis16.com - 16 Aralık 2018, Pazar

Gürsu’da ramazan coşkusu

6 Haziran 2018
Gürsu’da ramazan coşkusu için yorumlar kapalı
Gürsu’da ramazan coşkusu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilçelere yönelik iftar programları kapsamında Gürsu’da vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Alinur Aktaş, Bursa’nın önemli ilçelerinden Gürsu’da önce ilçeyi gezerek esnafı ziyaret etti, ardından vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. Büyükşehir ve Gürsu belediyeleri işbirliğiyle gerçekleştirilen iftar programına ilçede yaşayan vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı konuşmada, 11 ayın sultanı ramazanın manevi atmosferinin Bursa’da en güzel şekilde yaşandığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak 17 ilçede de vatandaşlarla iftarlarda bir araya geldiklerini anlatan Başkan Aktaş, “Ramazan, bereketi ve güzelliğiyle devam ediyor. Her akşam farklı bir ilçedeyiz. Her ilçede ayrı bir bereket var” diye konuştu. Konuşmasında mazlum coğrafyalarda yaşananlara işaret eden Başkan Aktaş, “Biz ülke olarak dimdik ayaktayız. Huzur ve sükunla ramazanı yaşıyoruz” diyerek, birlik ve beraberliğin önemine dikkati çekti.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Bursa Milletvekili Adayı Atilla Ödünç ve Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık’ın da katıldığı iftar programında, ramazan ayının manevi atmosferi doyasıya yaşandı. Dualarla oruçların açılmasının ardından vatandaşlara hitap eden Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, birlik, beraberlik ve dayanışma vurgusunda bulundu. Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık da ilçeye olan destekleri nedeniyle Başkan Aktaş’a teşekkür etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.