Havadis16.com - 21 Mayıs 2018, Pazartesi

Hacivat Deresi artık tertemiz

7 Kasım 2016
Hacivat Deresi artık tertemiz için yorumlar kapalı
Hacivat Deresi artık tertemiz

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın daha yaşanabilir ve sağlıklı bir kent olması hedefiyle çalışmalarını sürdürürken altyapı ve üstyapı yatırımlarına da önem veriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte, Hacivat Deresi’nde devam eden ıslah çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Altepe, çalışmalar hakkında bilgiler vererek, “Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’da altyapı ve üstyapı yatırımları başta olmak üzere her alanda çalışmalarımız sürüyor. Özellikle altyapı yatırımlarından en önemlilerinden biri dere yatakları… Bursa merkezinde bulunan tüm derelerimizi, herhangi bir sel baskınına uğramayalım diye, devamlı temiz tutuyoruz” diyerek, Bursa’daki tüm derelerin temizlendiğini ve bakımlarının yapıldığını söyledi.

Hacivat Deresi ıslahında 2. etap
Başkan Altepe, dere yataklarının ıslah ve çevre düzenlemeleriyle Bursa’ya yakışır hale geldiğini hatırlattığı açıklamasında, “Yıldırım İlçesi’nden geçen Hacivat Deresi’nde daha önce çalışmalarımızı başlatmıştık. İlk etapta Ankara Yolu’nun altı, özellikle Çınarönü ve Hacivat mahallelerinin bulunduğu bölgede düzenleme yapmıştık. O bölge oldukça sıkıntılıydı ancak rekreasyon ve spor alanlarıyla birlikte dere yatağı da ıslah edildi, güzel bir çalışma oldu” diye konuştu.
Başkan Altepe, halen bölgedeki ikinci etap çalışmalarının devam ettiğini kaydederek, “Uzun zamanın beklentisi, Hacivat Deresi’nin Ankara Yolu’ndan Kaplıkaya’ya kadar olan 2 km’lik bölümünde artık faaliyet başlandı. Dere yatağı tümüyle en güzel şekilde ıslah ediliyor. Çevre, yeşil alan ve rekreasyon çalışmalarıyla birlikte güzel ve sağlıklı bir yapıya kavuşacak. Bursa’nın kalbinde, Avrupa şehrine yakışır, güzel bir düzenleme pırıl pırıl parlayacak” dedi.
Başkan Altepe, 10 milyon TL (10 trilyon) değerindeki yatırımla Ankara Yolu ve Kaplıkaya arasındaki çalışmaların da hızlı bir şekilde tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.