Havadis16.com - 16 Temmuz 2018, Pazartesi

Hafter Sisi’yi örnek alacak

29 Mayıs 2014
Hafter Sisi’yi örnek alacak için yorumlar kapalı
Hafter Sisi’yi örnek alacak
Libya’da ordu birlikleriyle çatışan emekli Tuğgeneral Halife Hafter’in eski Mısır Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi’yi örnek alacağı belirtildi. 

Libya’da ordu birlikleriyle çatışan emekli Tuğgeneral Halife Hafter’in eski Mısır Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi’yi örnek alacağı bildirildi.

AA muhabirine konuşan Hafter’e bağlı birliklerin sözcüsü Albay Muhammed el-Hicazi, Mısır’daki cumhurbaşkanlığı seçiminde Sisi’nin önde olduğu yönündeki göstergelerden memnuniyet duyduklarını belirterek, “Sisi zor ve önemli bir görevi başarıyla yerine getirerek Mısır’ı Müslüman Kardeşler Teşkilatı’nın pençesinden kurtardı” dedi.

Hafter’in Sisi’nin yolundan gideceğini vurgulan Hicazi, “Sisi izlenmeye ve ümitlenmeye değer bir iş gerçekleştirdi. Çünkü, Mısır’ın geleceği, Sisi’nin başarısına bağlıydı. Hafter, Sisi’nin yolunu takip edecek. Eğer halk isterse Hafter cumhurbaşkanlığına aday olabilir” diye konuştu.

Hicazi bazı Arap ülkelerinden destek aldıkları yönündeki iddiaları yalanlayarak, “Bize şu ana kadar kimse destek sağlamadı ancak terörle mücadelemize ve bölgenin istikrara kavuşması için yapılacak her türlü yardıma hazırız” şeklinde konuştu.

Emekli Tuğgeneral Halife Hafter, bir süre önce Bingazi’de çeşitli suçlamalarda bulunduğu devrimci gruplara karşı “onur savaşı” başlattığını duyurmuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.