Havadis16.com - 16 Ekim 2018, Salı

Harman Yeri 1915 Çanakkale oyuncularına Aktaş’tan yemek

26 Mart 2013
Harman Yeri 1915 Çanakkale oyuncularına Aktaş’tan yemek için yorumlar kapalı
Harman Yeri 1915 Çanakkale oyuncularına Aktaş’tan yemek

 İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Harman Yeri 1915 Çanakkale adlı tiyatro oyununda görev alan yaklaşık 80 kişilik ekibi yemekte ağırladı. 2 bin 300 kişinin izlediği tiyatro gösterisinin İnegöllülerin büyük ilgisini ve beğenisini topladığını ifade eden Aktaş, köftesi, mobilyası ve kaplıcası ile meşhur olan İnegöl’ün, bu günlerden sonra sanatçılarıyla da meşhur olmasını istedi.

 Yemek öncesi konuşma yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Aktaş, Çanakkale Zaferi ile başlayan haftanın geri kalanında ilçe çapında gerçekleştirilen etkinliklerden biri olan ve 4 akşam üst üste gösterime giren Harman Yeri 1915 Çanakkale adlı tiyatroda emeği geçen herkese teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

Hem bu şehrin Belediye Başkanı olarak, hem de bu şehirde yaşayan bir insan olarak, yıllardır İnegöl’de belirli imkânların az olduğuna dair bir algılama olduğundan söz ederek konuşmasını sürdüren Alinur Aktaş, artık bu algının sadece sözden ibaret olduğunu söyledi.

Herhangi bir sanatsal etkinlik ile ilgilenen kişilerin ilçenin her köşesinde bu konunun eğitimini alabilecekleri yerlerin olduğuna dikkat çeken Aktaş, Belediye olarak bunlara altyapı hazırladıklarını kaydetti.

Aktaş, bu tür sanatsal faaliyetlerin her geçen gün geliştiğine dikkat çekerek, “İnanıyorum ve ümit ediyorum ki köftesi, mobilyası, kaplıcası meşhur İnegöl’ün inşallah bu günlerden sonra sanatçıları da meşhur olsun” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.