Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Hartum Eyalet Heyeti Vali Harput’u ziyaret etti

19 Mart 2013
Hartum Eyalet Heyeti Vali Harput’u ziyaret etti için yorumlar kapalı
Hartum Eyalet Heyeti Vali Harput’u ziyaret etti

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Sudan’ın Hartum eyaletinden gelen üst düzey yöneticileri Heykel Valilik binasında ağırladı. Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BOSİAD)’nin misafiri olan Sudanlı heyet, yatırım alanları ve kardeş şehir ilişkisi kurma amacıyla Bursa’yı ziyaret etti.

Vali Şahabettin Harput, Sudan’ın Hartum Eyaletinden gelen konuklara Bursa’yı tanıttı. “Bizim Sudan’la çok köklü, tarihsel, ekonomik, kültürel, ticari, turistik, dini bağlarımız var. Bu bağlarımız çok kuvvetli ve her geçen günde bu bağlarımız daha da güçleniyor. Bu ziyaretle de hem Türkiye-Hartum ama özellikle de Bursa ile Hartum arasında ki ilişkilerin çok daha yukarılara taşınmasına önemli bir katkı yapacaktır. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Eyalet Valisi Dr. Abdelrahman El Khidir ise Hartum Eyaleti’nin 8 milyon nüfusu olduğunu belirterek heyette bulunan bakanları tanıttı.

Harput konuklarına, Bursa sanayisinin İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en büyük ve en önemli sanayilerinden birisi olduğunu anlatırken, Hartum Valisi Abdelrahman El Khidir ise Hartum’daki yatırım alanlarından ve Hartum’un eksiklerinden söz etti. BOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Barutçuoğlu da Vali Harput’a Sudanlı heyeti Besaş Ekmek Fabrikası’na götürdüklerini, Hartum’un otobüs ve tramvay ihtiyacı için Güleryüz Otobüs Fabrikası’nı ve Durmazlar Makina’yı gezdireceklerini belirtti.

Ziyaretin sonunda heyetten hediye alan Harput, Eyalet Valisi Dr. Abderlrahman El Khidir’e İznik çinisi hediye etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.